Bedavadan Nam Sahibi Olunmaz Diye, Şehit Aybüke İsminin Liseden Kaldırılması İstendi

Balıkesir Edremit’te, Şehit Aybüke Yalçın’ın ismi verilen Edremit Lisesi’nin mezunları, Aybüke YALÇIN isminin kaldırılması için mahkemeye başvurdu.
Avukatın açıklamasında yer bulan ve Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın için kullanılan, “Bedavadan nam sahibi olunmaz” ifadesi tepkilere neden oldu.
Öğretmen Aybüke Yalçın'ın terör örgütü tarafından Şehit edilmesi sonrası, pek çok kişi doğan kız çocuklarına "Aybüke" ismini vermişti.

Bir şunu diyen bir yazı 'BALIKESİR EDREMİT EDREMİT KÖRFEZ ANADOLU LİSESİ ผ BALIKESİR-EDREMİT ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN ANADOLU LİSESİ' görseli olabilir

Bir şunu diyen bir yazı 'sartları Sinan Tortum Perşembe, 12:00 Avukat Ali Murteza Helvacioglu Diyor Ki: Bu lise Edremit halkının kendi topladığı para ve imece ile yapılan bir okuldur. Devletin değildir.Yani halkın verdiği vergi ile değil bir çok Edremit linin mesela Süleyman Tuncel ,Sabit Ertür, Giyas yetkin, Ali ileri gibi ileri gelen kişilerin ön ayak olması ve yine bunların ve Edremit linin kendi verdikleri para ile yapılan bir okuldur. Bedava nam sahibi olunmaz.A Ayrica devletin Edremit'te ilk yaptıği okul 75 yıldır ve bundan sonra yapmışsa yapmıştır. 92 8 Yorum 2 Paylaşım' görseli olabilir

Bir yazı görseli olabilir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol