Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu 2019 (TIKLA BAŞVUR)

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

OBM İnsan Kaynakları şirketi tarafından 2019 yılında çalışmak için Türkiye’ den Almanya’ ya 10 bin kişi işçi olarak götürülecek. Bu haberin duyulması ile vatandaşlarımız şartları ve konu ile ilgili detayları araştırmaya başladılar. Ayrıca OBM şirketinin güvenilirliği de vatandaşlarımız tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Pek çok meslek grubundan insanımız gerekli şartları taşıması durumunda çalışmak için Almanya’ ya gidebilecek. Alımlar ise İŞKUR üzerinden yapılabileceğinden bahsediliyor. Almanya 10 Bin İşçi Alımı Başvuru Formu ve Detaylar haberimizde.
Başvuru Nasıl Yapılacak?

OBM İnsan Kaynakları şirketi yöneticisi Osman Taş tarafından yapılan açıklamaya göre İŞKUR ile anlaşmalı olarak Almanya’ ya işçi gönderileceği  söyleniyor. Hava limanı, sağlık ve lojistik alanlarında Almanya’ ya götürülecek olan işçiler istihdam edilecektir. Osman Taş tarafından yapılan açıklamaya göre firmanın 17 yıldır yurt dışında çeşitli ülkelere işçi götürüldüğü ifade edilmektedir. Bu yıl ise Türkiye’ den işçi götürülmesine karar verilmiştir. Almanya ile görüşen firma, yaptığı açıklamada ülkenin vasıflı eleman talep etmesi. Tabi gönderilecek olan işçilerin içinde vasıfsız olanlar da yer almaktadır.

Götürülecek olan kadrolar aşağıdaki gibidir;

    Kamyon şoförü
    Kaynakçı 
    Elektrikçi
    Hemşire

alımları yapılacaktır. Özellikle hemşire konusuna ağırlık verilecektir. İlk olarak ülkemizden 80 bin hemşirenin götürülmesi hedeflenmektedir. Diğer meslek dallarında ise 50 bin kişinin götürülmesi istenmektedir. Tabi götürülecek olan işçilerin garanti altına alınması amacı ile 18 aylık (1,5 yıllık) sözleşme imzalanacaktır.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN!

Başvuru nasıl yapılacak?


10 Bin İşçi Alım Şartlarıİşçi alımları için aslına bakılırsa aranan çok şart bulunmuyor. Öncelikle yukarıdaki iş kollarından bir tanesinde tecrübeli olmak yetiyor. Aranan yaş şartı  ise 20 yaşından büyük ve 45 yaşından küçük olmak. Tabi sağlık raporu ve adliyeden sicilinizin temiz olduğuna dair de kağıt almanız gerekmektedir. Bu şartları taşıyanlar İŞKUR’ dan temin edilebilecek olan formları doldurarak kolayca başvuru yapabilirler. OBM A.Ş.’ den de konu ile ilgili detaylı bilgi alınabilir. http://www.obm-turkiye.com/ adresine tıklayıp başvuru formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.


Almanya 10 Bin İşçi Alım Şartları İŞKUR Başvurusu


Şirket yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre yurt dışına götürülecek olan işçilerin dil öğrenmesi konusuna ağırlık verilecektir. Başvuruları kabul edilenler yurt dışına çıkmadan evvel kendilerine Almanca dil eğitimi verilecektir. Daha sonra götürülen kişilerin barınma ihtiyaçlarının da yine şirket tarafından karşılanacağı bilinmektedir. Şirket tarafından sunulan destekler sadece dil eğitimi ve barınma ile sınırlı değildir. Ayrıca istihdam edilmek üzere yurt dışına götürülen kişilerin sigorta işlemlerinin başlaması ve bankacılık işlemleri konusunda da kendilerine destek olunmaktadır. Yurt dışına çalışmak için giden kişilerin bu işlemleri kendilerinin yaptığı bilinmektedir.


ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN!

Hastaneden alınacak olan sağlık raporu ve temiz kağıdının şirkete teslim edilmesi gerekmektedir. Firmanın güvenilir olup olmadığını sorgulayanlar için yine firma yöneticisi konuya açıklık getirmektedir; Ankara , İstanbul ve Antalya‘ da firmanın şubeleri bulunmaktadır. Ancak Eskişehir, Ankara ve Konya‘ da da ofisler açılması hedeflenmektedir.
dil-eğitimi-ve-barınma

Hedef 10 Bin İşçi Alımı

Şirket tarafından başvuruların başladığı ve bilgilerin konsolosluğa verildiği ilan edilmiştir. 2019 yılı için hedeflenen rakam 5 bin ila 10 bin‘ dir. Tabi başvuruların yoğun olması sebebi ile konsoloslukta yapılacak olan işlemlerin uzun sürmesi öngörülmektedir. Başvuru yapanların komisyon ücreti ödememesi adına çalışmalar yapılmaktadır. Tabi firma da konu ile ilgili herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Yurt dışına çıkacak olanların en büyük problemi, vatandaşları yurt dışına çıkaracak olanlara para kaptırmalarıdır. Bu anlamda firma başvuru yapacak olanlara güvence verilmektedir. OBM şirketi yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre, en yüksek maaşın hemşireye verileceği ifade edilmektedir. Hemşire maaşları 3 bin Euro civarında olacaktır. Diğer meslek dallarına ise 2 bin 500 Euro maaş verilecektir. Havalimanları ve yer hizmetlerinde ise maaşlar 2 bin Euro civarında olmaktadır. Ayrıca yapılacak olan mesailer ile maaşların 4 bin Euro‘ ya kadar yükselmesi beklenmektedir.

Masraflar Şirket Tarafından Karşılanacak

Başvurusu kabul edilenler şirket bünyesinde faaliyet gösterecektir. Bu anlamda yapılan başvuruya göre masraflar tamamen şirket tarafından karşılanacaktır. Firma altını çizerek herhangi bir masraf talep etmediklerini söylemektedir. 18 aylık bir sözleşme imzalanmakta ve bu sürede alınan işçiler firmaya bağlı olarak çalıştırılmaktadır. Tabi bu sayede ülke de kendisini garanti altına alarak işsizlik parası ödemiyor. Çünkü bu ülkelerde iki gün dahi çalışılmış olsa işsizlik maaşı alınmaya hak kazanılıyor. Çalışma vizesi firma üzerinden çalışılıyormuş gibi alınmaktadır.

İşçi olarak yurt dışına çıkacakların çoğu yüksek meblağlarda ücret ödüyor. Kanunlarımızda ise işçi paralarının yarı yarıya oranlarını iki ülke bölüşmektedir. Bu anlamda firma İŞKUR ile bağlantılı olarak çalıştıklarını ve kurumdan kendilerine yönlendirme yapıldığını ifade etmektedir. Vize konusunda ise yaşanan yoğunluk sebebi ile aksamalar olacağı dile getirildi. Detaylı bilgi almak için il ve ilçelerinizde bulunan İŞKUR Müdürlükleri ile görüşebilirsiniz.

Kaynak: devletdestekli.com

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol