Yarım Günlük İzinlerde Ek Ders Kesilir mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir kaç saatlik işi olduğu için derse girmeyen öğretmenin ek dersi, kesilir mi? Yarım gün izin alan ve derse girmeyen öğretmenin tam gün ek dersi kesilir mi? 
Ek ders kesintisi okul idaresinin İnisiyatifine bağlı gerçekleşen durumdur. Eğer okul idaresi bu duruma anlayış göstermezse, ayakta tedavi beyan belgesi doldurup fiilen girmediğiniz derslerin ek dersi kesilir. 10 saat tamamlanmadığı için 1 saat planlamadan kesilir.

MEB'in bu konuya ilişkin resmi yazısı şu şekildedir?

"Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın “Görevin fiilen yapılması” başlıklı 25.maddesi 3.fıkrasındaki; “Bu Kararın 10, 14 ve ek 1 inci maddeleri ile 16 ncı maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ödenen ek ders ücretleri, yarım günlük izinler hariç, her ne şekilde olursa olsun izinli ve raporlu olunan sürelerde ödenmez.” hükümlerine istinaden ödenen ek derslerde yarım gün izinlerde de ek ders ödemeye devam edilmekte, bu maddeler dışında ödenen ek ders ücretlerinde ise yarım gün izinlerde ek dersler ödenmemektedir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol