Zor Bir Öğrenci ile Nasıl Başa Çıkılır?

Zor bir öğrenci kasten otoritene meydan okursa, nasıl tepki vereceğini bilemeyebilirsin. Kontrolünü kaybedebilir ve diğer öğrencilerdeki zorbalık ve alaycılığı tetikleyen ve sizi gerginliği dağıtamaz hale getirecek şekilde bırakan uygun olmayan hareketler yapmaya başlayabilirsiniz . Bu durumlarda ne yapılacağını bilmek için bu ipuçlarını okuyun.

Los alumnos  denilen bir çalışmada  : adversarios en las de poder dentro del aula. Profesör Testimonios (Öğrenciler: Sınıfta iktidar mücadelelerinde rakipler. Öğretmenlerin ifadeleri), öğrenciler rakip olarak görülür. Bununla birlikte, bu şekilde düşünmek, bu zor öğrenciyi görmezden gelmekle cezalandırmak, onlarla konuşmamak veya sadece sizin gücünüzü kötüye kullanmak gibi yanlış davranmanıza neden olabilir.

Bununla birlikte, bu çalışmanın zor öğrencilerle nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için kullanabileceğiniz ilginç bir özellik de öğretmenlerin ifadeleridir. Sınıfta ne yapmanız gerektiğini ve yapmamanız gerektiğini ve durumların nasıl çözüleceğini bilmenize yardımcı olabilirler .

Birlik kuvvettir.
Rakamların gücü var
Zor bir öğrenci arkadaşlarıyla çevriliyken, yalnız olsaydı yapamayacağı belli şeyler yapma konusunda ekstra cesaretleri olabilirdi.

Gruplarının liderini veya liderlerini tespit etmek ve güvenlerini kazanmaya çalışmak . Bunu yapmak için, tıpkı bu öğretmenin yaptığı gibi, grubun her üyesiyle bire bir görüşmeniz gerekir:

“Çok şiddetli bir gruptu, ancak bireysel olarak tamamen farklıydılar. Liderlerle arkadaş olduğumda, grup şiddet içermekten vazgeçti. ”

Güç mücadeleleri
Zor bir öğrenci, zayıf yanlarınızı anlamaya zorlayabilir. Zorbalık ilk başta çok yoğun olabilir . Eğer izin veriyorlarsa, sana şaka yapmaya mı çalışacaklarını belirlemeye çalış, seni tedirgin et ya da saygını kazan.

Bu gibi durumlarda, duygularınızı yönetmeniz gerekir. Öğrenci ile tartışamaz veya seviyesine inemezsiniz. Yerini bilmeli, sana saygı duymasını sağlamalı ve zorbalığa düşmemelisin. Bu zor öğrenci size meydan okurken bile, ne zaman görmezden geleceğinizi ve uygun şekilde nasıl tepki vereceğinizi bilin.

Bazı yaygın zor öğrenci türleri:

Öğretmeni ile çelişen öğrenci
Olmadıklarında haklı olduklarını düşünüyorlar. Sizden hiçbir açıklama duymuyorlar. Bu tür öğrencilerle havalınızı kaybetmemelisiniz . Onları kanıt ve kesin argümanlar ile düzeltin .

Eğer dayanılmaz hale gelirse, hatalarını kendi başlarına anlamalarına izin verin. Düzeltmeyi yaptığınız öğrenciden tekrar denemesini isteyebilirsiniz. Sınıf arkadaşlarının problemleri doğru bir şekilde çözdüklerini görürlerse, arkadaş baskısı öğrencinin sadece bunun uğruna aynı fikirde olmalarını önler.

Öğretmenin hatalarına dayanamayan öğrenci
Bu başka bir zor öğrenci türüdür. Bir hata yaparsanız, bir sorunu çözmek için yavaşsa veya bir çözüm bulmak için çok fazla düşünmek zorunda kalırsanız buna dayanamazlar. Bu öğrenciler aynı problemde iken bir sonraki soruna atlayarak hareket ederler.

Öğrencinin problem çözme teknikleri üzerinde çalışmanız gerekir. Bir öğretmen olarak, öğrencilerin kendilerini buldukları zorlukları çözmelerine yardımcı olarak destekleyici olmalısınız.

Bir öğrenciye yardım eden bir öğretmen.
Pek çok zor öğrencinin tutumu evde kendi problemlerinin bir yansıması olsa da, bulunduğunuz her durumu kontrol altında tutmanız gerekir . İletişim çok önemlidir, çünkü iletişim yoksa, yol daha zor olacaktır.

Kaynak: https://exploringyourmind.com/how-to-deal-with-a-difficult-student/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol