Yüz Yüze Eğitime İlişkin Flaş Karar

15 Şubat'ta açılan anaokulları ve köy okulları sonrasında, 1 Mart tarihi itibariyle de , ilkokullar ve 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başlayacak.
Önümüzdeki hafta ilkokullar haftada 2 gün okula gidecekler. Okula gidiş günleri, okula başlama ve bitiş zamanları okullarda öğretmenler ve okul idarecileri tarafından belirlenecek. 
5. 6, 7 ve lise 9, 10, 11. sınıflar bu süre zarfında uzaktan online olarak eğitime devam edecek. Okulların ilerleyen günlerde tam zamanlı ve tüm kademelerde açılıp açılmayacağına valilikler karar verecek. 

Liselerde 1. Dönem yapılmayan okul sınavları 1 Mart'tan itibaren okullarda yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. Lise öğrencileri sınavlarda 1 Kasım 2020 tarihine kadar işlenen konulardan sorumlu olacak. İkinci birinci dönem sınavları tamamlanamadığı için lise öğrencileri ilk kez birinci dönemin sonunda karne alamamıştı. İlk dönem sınavları tamamlandıktan sonra lise öğrencilerine dijital karne de verilecek.


İlkokullarda öğrencilere Türkçe, matematik, hayat bilgisi ve İngilizce dersleri yüz yüze anlatılacak. Bu derslere ek olarak 4'üncü sınıflar ayrıca haftada 2 saat din kültürü ve ahlak bilgisi dersi de görecek. Müzik, resim ve beden eğitimi gibi dersler ise uzaktan eğitimle verilmeye devam edecek. Lise Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlanan 8'inci sınıf öğrencilerine ise yüz yüze eğitimde yine LGS'deki konuların ağırlıklı olduğu dersler verilecek. Fen bilgisi, matematik, Türkçe, sosyal bilgiler ve İngilizce dersleri yüz yüze eğitimle alınacak. 12'nci sınıflarda ise Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlık için olan dersler var.

Sabah-Ceyda Karaaslan


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol