Yüz Yüze Eğitimde Ders Saatleri Nasıl Olacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanlığı 21 Eylül'de başlayacak olan yüz yüze eğitimin detaylarını, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdi.
Milyonlarca öğretmen, veli ve öğrenci, 21 Eylül'de açılacak olan okullarda yüz yüze eğitimin nasıl işleyeceğini merak ediyor.  Salgının henüz kontrol altına alınmadığı şu dönemde, çocukların okula başlaması pekte sağlıklı görünmüyor.
MEB öğrencilerin kademeli olarak başlayacağını duyurmuştu; ilk başta anaokulları ve 1. sınıflar uyum haftasında okullara dönecek ve duruma göre diğer sınıflar okula başlayacak

İşte yüz yüze eğitimin detayları

Okul öncesi eğitimde ilk hafta 1 gün 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati suretiyle uyum eğitimi yapılacak.

Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında, okul öncesinde ilk hafta 1 gün 30'ar dakikalık 5, 28 Eylül-2 Ekim ve devamında, haftada 2 gün, günde 30'ar dakikalık 5 ders saati eğitim yapılacak.
Okul öncesi eğitimde 21 Eylül tarihine kadar eğitime yüz yüze devam eden kurumlarda da bu tarihten itibaren aynı planlama doğrultusunda eğitime devam edilecek.
İlkokul 1’inci sınıf öğrencileri ise yüz yüze eğitimin ilk haftasında her biri 30’ar dakikalık 5 ders saati süreyle uyum eğitimi yapacak.
Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim tarihlerini kapsayan hafta ve devamında da haftada 2 gün her biri 30’ar dakikalık 5 ders saati yüz yüze olacak..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol