Yorgun Bir Öğretmen-Anneden Mektup. Teşekkürler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bu harika mektubu aldığımız 3 yaşındaki bir anne olan karısı Alyssa Schoonover'dan aldık ve bir okul öncesi öğretmeni, bu zor yıl boyunca yaptıkları her şey için öğretmenlere teşekkür etmek istedik. 

" Öğretmenlik bir iş değildir. Bu bir tutku. " 
 

Sevgili Öğretmenler ve Veliler,

Belki yaşadığımız toplumdur ya da yaşadığım alan olabilir, ama bir ebeveyn olarak, Öğretmen Takdir Haftası yılın en sevdiğim zamanıdır. Bu hafta boyunca, çocuk öğretmenlerine ne kadar harika olduklarını hatırlatıyorsunuz. Ev yapımı bir teşekkür kartı, küçük bir buket çiçek, bir hediye sertifikası veya bir kalem olsun, gerçekten sayan bir düşüncedir. Kişisel olarak, belirli bir konu veya öğretme modalitesi konusunda kendileriyle aynı fikirde olmasanız bile, yine de çocuğunuzu daha iyi bir insan haline getirmeye yardımcı oluyorlar. Çocuğunuz ağladığında çocuğunuzun sevgisini gösterir, orada olmadığınızda çocuğunuza güven verir.

Bir öğretmen olarak, yılın en üzücü zamanıdır. Öğrencilerimizle 180 gün geçiriyoruz. Ağladıklarında onları sıkıca tutarak, hem büyük hem de küçük olsun, başarılarını kutlarız (örneğin, Ön K öğretmeni olarak - lazımlık büyük olduğunda kapıyı kapatarak!). Her gün güven oluşturmak, öğrencilerimize iyi bir insan olmayı öğretmek ve bunu yapmak çok zor olduğu bir dünyada iyi seçimler yapmak için çalışıyoruz. Biz sadece bir bebek bakıcısı değiliz - öğrencilerimizi seviyoruz. Onları okulda olmadığımız zamanlarda düşünürüz ve yıllarca ve yıllarca bunu yapacağız.

Bir öğretmen olarak, bu haftayı kabul eden muhteşem PTO'lara minnettarım, ancak toplumumuzda aynı şeyi yapmayan birkaç ebeveyn olduğu için üzgünüz. Çocuklara öğretmek, sevgi ve saygı duymak sadece öğretmenin sorumluluğunda değildir. Bu da ebeveynlerin sorumluluğundadır. Ve bir öğretmen olarak ebeveynlerin aynı şekilde hissetmemeleri çok üzücü. Öğretim bir iş değildir. Bu bir tutku.

Öğrencileri ve / veya öğrenci velileri tarafından bu hafta (ya da bu okul yıllarında bir süre sonra) tanınmayan tüm öğretmenler için üzgünüm.

Bir öğretmen olan bir ebeveyn olarak size teşekkür ediyorum. Öğretmek kolay değildir. Şaşırtıcı bir şekilde çalışıyorsunuz ve ben çocuklarımın ve tüm çocukların sınıfınıza daha iyi insanlar gelmesini sağlamak için bu blokları yaptığınız için size şahsen teşekkür ederim.

Kaynak: https://boredteachers.com/blogs/the-faculty-room/heartfelt-thank-you-from-teacher-mom

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol