Toplum ve Okul İlişkilerini Geliştirmek için 10 Strateji

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Her okul artan topluluk desteğinden faydalanır. Araştırmalar, daha fazla destek sistemi olan okulların bu tür desteği olmayanlara göre daha iyi geliştiğini kanıtlamıştır. Okul desteği hem içten hem dıştan çeşitli yerlerden gelir. Bir Etkili okul lideri okulu desteklemek için tüm camiayı almak için çeşitli stratejiler kaldıraç olacaktır. Aşağıdaki stratejiler okulunuzu tanıtmak ve çeşitli paydaş gruplarından daha fazla topluluk desteği sağlamak için tasarlanmıştır.


Haftalık Gazete Sütunu Yaz
Nasıl: Okulun başarısını vurgulayacak, bireysel öğretmenlerin çabalarına odaklanacak ve öğrencinin tanınmasını sağlayacak. Ayrıca, okulun karşı karşıya kaldığı ve ihtiyacı olan zorluklarla da ilgilenecektir.


Neden: Gazete sütununu yazmak, okula haftalık olarak okulda neler olup bittiğini görme olanağı sağlayacaktır. Onlara okulun karşılaştığı başarıları ve engelleri görme fırsatı verecek.

Aylık Açık Ev / Oyun Gecesi Olun
Nasıl: Her ayın üçüncü Perşembe gecesi 6-7: 00 arasında açık bir ev / oyun gecesi düzenlenir. Her öğretmen, o sırada öğrettikleri belirli konu alanına yönelik oyunlar veya etkinlikler tasarlayacaktır. Ebeveynler , öğrenciler ve öğrenciler birlikte gelip etkinliklere katılmaya davet edilecektir.

Neden: Bu, ebeveynlere çocuklarının sınıfına girme, öğretmenleriyle ziyaret etme ve şu anda öğrendikleri konu alanlarıyla ilgili etkinliklere katılma fırsatı verecektir. Çocuklarının eğitimine daha aktif olarak katılmalarını ve öğretmenleriyle daha fazla iletişim kurmalarını sağlayacaktır.


Ebeveynlerle Perşembe Öğlen Yemeği
Nasıl: Her Perşembe, ana baba ile öğle yemeğini yemeye 10 kişilik bir grup davet edilecek. Bir konferans salonunda öğle yemeği yiyecekler ve okulda güncel olan konular hakkında konuşacaklar.

Neden: Bu, ebeveynlere okul müdürüyle rahat olma ve okul hakkındaki endişelerini ve pozitiflerini ifade etme fırsatını verir. Aynı zamanda okulun daha kişiselleşmesini sağlar ve onlara girdi sağlama fırsatı verir.

Greeter Programını Uygula
Nasıl: Her dokuz haftada bir öğrenciler tebrik programına katılmak üzere seçilecek. Her ders döneminde iki öğrenci selamlayacak. Bu öğrenciler tüm ziyaretçileri kapıda karşılayacak, ofise yürüyecek ve gerektiğinde yardımcı olacaklar.


Neden: Bu program ziyaretçilerin daha iyi karşılanmasını sağlayacak. Aynı zamanda okulun daha samimi ve kişisel bir ortama sahip olmasını sağlayacaktır. İyi ilk izlenimler önemlidir. Kapıda samimi karşılama ile çoğu insan iyi bir ilk izlenim ile uzaklaşacaktır.

Aylık Potluck Öğle Yemeği
Nasıl: Her ay öğretmenler bir araya gelerek ağır bir öğle yemeği için yiyecek getirirler. Bu öğle yemeklerinin her birinde kapılar için ödüller verilecek. Öğretmenler iyi yemeklerin tadını çıkarırken diğer öğretmenler ve personel ile sosyalleşmekte özgürdürler.

Neden: Bu, çalışanların ayda bir kez bir arada oturup yemek yerken rahatlamasını sağlayacaktır. İlişkilerin ve arkadaşlıkların gelişmesi için bir fırsat sağlayacaktır. Personelin bir araya gelmesi ve eğlenmesi için zaman sağlayacaktır.

Ayın Öğretmeni tanıyın
Nasıl: Her ay, özel bir öğretmeni tanıyın . Ayın öğretmeni fakülte tarafından oylanacak. Ödül kazanan her öğretmen gazetede tanınma, ay için kendi kişisel park alanı, alışveriş merkezine 50 dolarlık bir hediye kartı ve güzel bir restoran için 25 dolarlık bir hediye kartı alacak.

Neden: Bu, bireysel öğretmenlerin, sıkı çalışmaları ve eğitime adanmışlıkları için tanınmasını sağlayacaktır. Akranları tarafından oy kullanıldıkları için o kişiye daha çok şey ifade edecektir. Bu öğretmenin kendileri ve yaptıkları işler hakkında iyi hissetmelerini sağlayacaktır.

Yıllık İş Fuarı Gerçekleştirin
Nasıl: Her Nisan, topluluktaki birkaç işletmeyi yıllık ticaret fuarına katılmaya davet ediyoruz. Tüm okul birkaç saatini bu işletmeler hakkında ne yaptıkları, orada kaç kişinin çalıştığı ve orada çalışmak için hangi becerilerin gerekli olduğu gibi önemli şeyler öğrenmeye harcayacak.

Neden: Bu, iş dünyasına okula gelme ve çocuklara ne yaptıklarını gösterme fırsatı verir. Aynı zamanda iş dünyasına öğrencilerin eğitiminin bir parçası olma fırsatı verir. Öğrencilere, belirli bir işletmede çalışmakla ilgilenip ilgilenmediklerini görme fırsatı verir.

İşletme Profesyonellerinin Öğrencilere Sunumu
Nasıl: Her iki ayda bir topluluk içerisinden gelen konuklar, kariyerlerinin nasıl ve ne olduğunu tartışmaya davet edilecekler. İnsanlar, kendi kariyerleri belirli bir konu alanıyla ilgili olacak şekilde seçilecektir. Örneğin, bir jeolog fen dersinde konuşabilir veya bir haber spikeri dil sanatları dersinde konuşabilir.

Neden: Bu, toplumdaki işadamlarının ve kadınların, kariyerlerinin neyle ilgili olduğunu öğrencilerle paylaşma fırsatı veriyor. Öğrencilerin çeşitli olası kariyer seçeneklerini görmelerini, sorular sormalarını ve çeşitli kariyerlerle ilgili ilginç şeyler bulmalarını sağlar.

Gönüllü Okuma Programına Başlayın
Nasıl: Toplumdaki okula katılmak isteyen ancak okula gitmeyen çocukları olmayan, okuma düzeyi düşük olan öğrenciler için okuma programının bir parçası olarak gönüllü olmalarını isteyin. Gönüllüler istedikleri sıklıkta gelip, öğrencilerle birebir kitap okuyabilirler.

Neden: Bu, insanlara okul bölgesindeki bir bireyin ebeveyni olmasa bile, gönüllü olma ve okula katılma fırsatını verir. Ayrıca, öğrencilere okuma yeteneklerini daha iyi hale getirme ve topluluk içindeki insanları tanıma fırsatı sunar.

Bir Yaşam Tarihi Programı Başlat
Nasıl: Her üç ayda bir kez bir sosyal bilgiler dersine, görüşme yapmak için gönüllü olan topluluktan bir birey atanacak. Öğrenci hayatları ve yaşamları boyunca meydana gelmiş olaylar hakkında o kişiyi görüşme yapacaktır. Öğrenci daha sonra bu kişi hakkında bir makale yazacak ve o kişi üzerindeki sınıfa bir sunum yapacaktır. Görüşülen topluluk üyeleri, öğrencilerin sunumlarını dinlemek ve daha sonra bir kek ve dondurma partisi vermek için sınıfa davet edilecektir.

Neden: Bu, öğrencilere topluluk içindeki insanları tanıma fırsatı verir. Ayrıca, topluluğun üyelerine okul sistemine yardım etmelerini ve okula dahil olmalarını sağlar. Daha önce okul sistemine dahil olmayan topluluktan insanları içerir.

https://www.thoughtco.com/promoting-school-support-throughout-community-3194438

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol