Sınıf davranışını iyileştirmenin 5 yolu

By Kulvarn Atwal
 

Olumsuz davranışlarla mücadele etmek ve olumlu davranışları teşvik etmek için okullarda açık yapıların bulunması gerektiği konusunda hiçbir sorunum yok.

Aslında, en aşırı duygusal ve davranışsal ihtiyaçlara sahip çocuklar genellikle okullardaki açık yapılardan en fazla yararlanan çocuklardır.

Bununla birlikte, bu yapıların yanı sıra, öğrenme için olumlu bir kültür olması da gerekmektedir. Çocukları matematikteki kavram yanılgılarından öğrenmeye teşvik edebileceğimiz gibi, olumsuz davranış deneyimlerini de davranışları öğrenmek ve geliştirmek için bir araç olarak kullanmalıyız.

Hızlı okuma : Mutlu öğrenciler sınıfına nasıl sahip olunur? 

Hızlı dinle : Ekran zamanı hakkındaki gerçekler 

Bunun gibi daha fazla makale ister misiniz? Tes  Öğretme ve Öğrenme  Facebook grubumuza  katılın 

Bu, uyum ve yaptırımlara dayanan bir kültürde yapılamaz.

Bunun yerine, aşağıdakiler üzerine inşa edilmiş bir kültüre ihtiyacı var:

1. Olumlu rol modelleri
Çocuklar öğretmenlerinin değer verdiği şeylere değer verecek. Örneğin, hoşgörü, sabır ve çabaya değer verirseniz, aynı değer vermeyi ve kabul etmeyi öğrenirler.

Çocuklarımızın, okulda çalışan yetişkinlerin davranışlarına ve öğrenmelerine yansıdığını görmüyorlarsa olumlu bir şekilde davranmalarını ve öğrenmelerini bekleyemeyiz.

Tutkunuzu, yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü çocuklarla paylaşın; tutkulu, yaratıcı ve yaratıcı öğrenicileri besleyin.

ilkokul

2. Çocukları risk almaya ve hatalarından ders almaya teşvik eden sakin ve güvenli bir öğrenme ortamı
Çocukların, hataların olumlu öğrenme fırsatlarını temsil ettiğini anlama fırsatları olmalıdır. Çocuklar sınıflarında kendilerini mutlu ve güvende hissetmeli ve öğretmenlerinin onlar için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına güvenebilmeli.

Çocuğunuza seçimler yapma, yaratıcı olma ve yaratıcı düşünme ve öğrenmelerini destekleyen ölçütlü risk alma fırsatları verin. Öğrenme ortamları onlar için ilgi çekici ve heyecan verici olmalıdır.

Bunu yapın, onlar da akademik hatalar kadar davranış hatalarından ders alırlar.

3. Herkes için karşılıklı saygıyı teşvik eden bir çevreyi besleyin
Sınıftaki lider öğrenci olarak, çocuklarınızdaki, özellikle birbirleriyle etkileşimleri ve saygıları bakımından görmeyi beklediğiniz değerleri gösterin.

Eğer öğrencilerinize saygısızlık ederseniz - eğer etkileşimlerinizi düşünmüyorsanız ya da öğrencilerinizi anlamazsanız, bunu yapmak şaşırtıcı derecede kolaydır - birbirlerine aynı şeyi yapacaklardır.

4. Çocuğunuzun tüm katkılarına ve çabalarına saygı gösterin ve onlara değer verin
Her çocuğun sınıfınızda bir sesi olduğundan emin olun ve görüşlerini, düşüncelerini, öğrenmelerini, korkularını ve benzerlerini birbirleriyle paylaşabileceklerinden emin olmalarını sağlayın.

Dışlarsanız, bilinçsizce veya başka türlü olsanız, öğrencileriniz de olacaktır.

5. Çocuğunuzun yaşamındaki dış faktörleri anlayın ve farkında olun
Bir çocuğun öğrenmesi ve gelişimi üzerindeki en büyük tek etki, özgüvenleri ve kendilerini nasıl öğrenci olarak gördükleridir. Sınıftaki öğretme ve öğrenme, her çocuğun kişisel, sosyal ve duygusal gelişiminin önemini ve bunun öğrenme üzerindeki etkisini yansıtmalıdır.

Bu nedenle, çocuklarınızı ve tüm ihtiyaçlarını anlamanız çok önemlidir ve bu, onları etkileyebilecek dışsal faktörleri içerecektir. Zavallı davranış sadece gerçekleşmez, bunun her zaman bir nedeni vardır.

Dr Kulvarn Atwal şu ​​anda Londra'daki Redbridge Kasabası'ndaki iki büyük ilkokulun yöneticisidir. Dinamik Bir Öğrenme Topluluğu Geliştirmek - İlk Düşünce Okulu - Düşünce Okulu'nu yayımladı.

Kaynak: https://www.tes.com/news/5-ways-improve-classroom-behaviour

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol