Satılmadığı Söylenen Okulun Öğrencileri Sürgün Edildi

Eğitim yılının bitmesine çok kısa bir süre kalan okulları satılan ve açıkta kalan öğrenciler okul satılmadı denildiği halde başka bir okula sürgün edildi. 

Yaşanan bu skandal olay o okulun öğrencilerini ve velilerini mağdur etti. 

Haberin detayları şöyle

Milli Eğitim Bakanlığı'nın iki müfettiş görevlendirdiği 'rezalet soruşturması'nda sona gelindi. Bu arada yeni gelişmeler yaşandı. Gazetemizin gündeme taşıdığı olayı okul yönetimi, kendi yöneticileri Alaattin Pilot'un "Devir sözleşmesi oldu. Gelecek dönem için yeni yönetim çalışmalarını yapıyor" açıklamasına rağmen lisenin satılmadığını söylemişti.

Gazetemizi yalanlamaya kalkışan okul yönetiminin gelecek sene staj yapacak 60 kadar 11. sınıf öğrencisini ortada kalmaması için Bağcılar Özel İstanbul Hayat Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ne gönderdiği tespit edildi. Çaresiz bırakıldıklarını söyleyen veliler, okul yönetimine tepki gösterdi. İsmini açıklamak istemeyen bir veli "Evlatlarımız sağlık lisesinden mezun olmasını istediğimiz için böyle bir yöntem kullanıldı. Öğrencilere bir servis tahsis edildi. Çocuklar Çapa'da bir noktada buluşup haftanın belli günlerinde servisle Bağcılar'a götürülüyor" dedi.

Çapa'daki 246 öğrencili Fatih Özel Sağlık Meslek Lisesi eğitim yılının ortasında Anadolu Lisesi yapılmak üzere başka bir kuruma satılmış, maaşlarını alamayan öğretmenlerin tamamına yakını istifa etmiş, öğrenciler ortada kalmıştı. Bunun üzerine hem bakanlık hem de İstanbul Valiliği soruşturma başlatmıştı.

Mahmut Özay

Türkiye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol