Salgın Döneminde Veli Eğitimi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakanlığımız tüm dünyada devam eden COVID-19 salgını nedeniyle oluşan yeni durumlarla mücadele etmiş ve eğitim yöneticileri öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını çevrimiçi platformlar ve uzaktan eğitim çözümleri aracılığıyla karşılamak için çaba göstermiştir.

Bu dönemde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve onu tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden ve yanında olan velilerin beklentileri ve istekleri de düşünülerek Genel Müdürlüğümüzce SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ'ne yönelik olarak 15 kurs programından oluşan bir paket hazırlanmıştır. Söz konusu pakette bulunan 14 yaygın eğitim kurs programı yeni hazırlanmış olup Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları Kurs Programı da güncellenerek pakete eklenmiştir.

Hazırlanan kurs programlarıyla salgın döneminde velilerimizde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Velilerin kurs programlarına etkin katılımını gerçekleştirebilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlanmıştır. Söz konusu yaygın eğitim kurs programları e-Yaygın sistemine tanımlanarak hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya açılmıştır.

Bu kapsamda Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK'un eğitimci olduğu ilk ders Verimli Ders Çalışma Teknikleri Kurs Programı'nın içeriğine uygun olarak Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi'nin bahçesine hazırlanan açık hava dersliğinde gerçekleştirilmiştir. Sayın Bakanımızın her bir çocuğun farklı yetenek ve özelliklere sahip olduğunu vurgulayıp velilerin bu konuda hassasiyet göstermesini belirterek bitirdiği ilk dersin sonunda Sayın Genel Müdürümüz Yusuf BÜYÜK de uzaktan eğitim yolcuğunda öğrencilere destek olan velilere ve öğretmenlere teşekkürlerini iletmiştir. Etkinliğe Sayın Bakanımız ve Genel Müdürümüz yanında Gölbaşı Kaymakamı Sayın Tülay BAYDAR BİLGİHAN, Gölbaşı Belediyesi Başkan Vekili Sayın İsmail KARA, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Esat TEKTAŞ, Gölbaşı İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Salih NAMAL, Programlar ve Öğretim Materyalleri şube müdürü Sayın Dr. Öğ. Üyesi Yeliz ÇELEN, İl Millî Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Sayın Işıl KORKMAZ, Gölbaşı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sayın Hakan Uçar, kurumda görevli eğitici ve veliler katılmıştır. Sayın Bakanımızın başlangıcını yaptığı derse rehberlik öğretmeni Sayın Gazi Nurettin Özcan devam ederek velilere verimli ve planlı çalışma konusunda çocuklarımıza nasıl rehberlik edeceğimize ilişkin bilgiler aktarmıştır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak