Okulların Ne Zaman Yüz Yüze Eğitime Geçeceğini Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan Açıkladı

Yeni tip mutasyona uğramış olan korona salgını halen devam etmekte. Neredeyse bir yıla yakın bir süredir devam eden korona salgını nedeniyle okullar uzun süredir kapalı.
Milyonlarca insanın merak ettiği konuların başında yüz yüze eğitime ne zaman geçileceği sorusu. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta okulların yüz yüze eğitime , 15 Şubat'tan sonra geçileceği açıklamasında bulunmuştu. Gazi Üniversitesi (GÜ) Tıp Fakültesi Dekanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yüz yüze eğitime vaka sayıları değerlendirilerek yine kademeli olarak başlayacağını duyurdu

İşte Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'ın yaptığı o açıklama

"Okullarda yüz yüze eğitimin 15 şubat sonrası açılması daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu durumda da yine kademeli olarak okullar açılmalı. Zaten ona okulları açıldı, daha küçük sınıflardan başlayarak ilerlenecektir. İlkokul, ardından sınava girecek orta ve lise son sınıflar, daha sonra ise ara sınıflar gibi kademeli olarak açılacağı kanısındayım.

Bu dönemde İl Hıfzıssıhha Kurullarına yine çok iş düşecektir çünkü okullar açıldıktan sonra bir okulda hasta sayısı çoğalırsa sınırlı bir kapatma ve uzaktan eğitimle devam edilmesi söz konusu olacaktır. Eylül-Ekim ayında da benzer bir yaklaşım olmuştu."

Hastalıktan korunmada maske, fiziksel mesafe ve hijyen kuralına tam uyum sağlanmasının önemine işaret eden İlhan, velilerin de çocukları okula getirip giderken araba içinde dahi maske takması, okul sonrası hijyene dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol