OKULLAR ÇİÇEK AÇTI

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

21 Eylül, dün okulların Covid-19 a karşı bağımsızlığını ilan ettiği gündür. Covid 19 belasından dolayı yaklaşık altı aydır cıvıl cıvıl olan , renk renk çiçekleri andıran çocuk sesleri ile dünyanın sesini değiştiren okullarımız bir anda sesiz ve ne yapacağını, yapılacağını bilmeyen savunmasız kalelere dönüştü.Ha bugün ha yarın diyerek daimi misafirlerini bekledi durdu.
Alışık değildi bunca zaman öğrencisiz kalmaya , öğretmensiz olmaya. Kara tahtası karalanmalıydı sınıfın, A,B,C..yi öğretmeliydi. Sorulan sorulara "öğretmenim ben ,öğretmenim ben" diyen minik parmaklar havaya kalkmalıydı. Her kırk dakikada zil çalmalı , zil sesiyle sınıflardan koridorlara , bahçeye heyecanla koşmalı, zil sesiyle toplanmalı, zil sesiyle dağılmalıydı çocuklar.
Yeniden okullu olmalı ,sınıfları doldurmalıydı çocuklar ve sevinmeliydik hepimiz.Ya öğretmenler, daimi misafirlerini altı ay aradan sonra hasretle, içlerindeki huzurla, sevinçle, ellerinde çiçeklerle ağırlamayı bekliyorlar. Misafirlerini ağırlayacakları sınıflarını o kadar temiz ve güzel bir şekilde süslediler ki her zamankinden daha temiz her zamankinden daha hürmetkar.
Bir daha asla misafirlerine öf pöf demeden ne kadar uzun süreli kalırsa kalsınlar eğitim öğretim hürmetine öğrenme ve öğretmeyi asla esirgemeyecekleri sürprizlerle bekliyorlar. Bugün okul öncesi ve 1. sınıflar, haftaya yine okul öncesi ve 1. sınıflar diğer haftalarda tüm öğrencilerin gelebilmesi için gelin çocuklar hep birlikte #Temizlik#Maske#Mesafe ye okullarımız şen günlerimiz bayramımız olsun

Akademik Eğitimciler Derneği

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
OKULLAR ÇİÇEK AÇTI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol