Öğretmenler ve İkinci Meslekler: Ek Gelire Olan Artan İhtiyaç

2012 çalışmasına dayanarak , Dış link  ve bu infografikte öğretmen çalışma saatlerinde tasvir edilen , Dış bağlantı  öğretmenleri ilk tam zamanlı işlerine ayak uydurmak için geriye doğru eğiliyorlar. Öyleyse, bu ikinci işleri sürdürmek için zaman ve enerjiyi nasıl buluyorlar? Ve neden?

Öğretmenlerin ikinci işlerde çalışacak enerjiyi nasıl buldukları sorusuna cevap vermek için, öncelikle bunun neden gerekli olduğunu neden yapmamız gerektiğini incelemeliyiz. Basitçe söylemek gerekirse, öğretmenler ikinci işleri alıyorlar çünkü maaşları modern çağda artan yaşam ve aile masraflarını desteklemek için yeterli bir ücret vermiyor. 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre , Dış bağlantı  , ABD'deki devlet okulu öğretmenlerinin haftalık maaşları, karşılaştırılabilir kolej eğitimli profesyonellerden% 17 daha az kazanmıştır ve genel maaşları (maaşlar ve sosyal haklar), öğretmenlik yapmayan meslektaşlarından% 11.1 daha azdır.

Bu da, öğretmenlerin birden fazla işte çalışmayı nasıl başardıklarına kolay bir cevap veriyor: çünkü başka seçenekleri yok.

Bireyler, öğretmenlerin yalnızca yaz aylarında ikinci bir işe girebileceklerini varsayabilir; Ancak, bu doğru değil. Öğretmenlerin diğer profesyonellere göre daha yıl boyunca ikinci bir mesleğe sahip olma olasılığı daha yüksektir Dış bağlantı  , daha fazla öğretmenle Ocak ve Şubat aylarında ikinci bir iş edindi.

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi ' 2015-16 Ulusal Müdür ve Öğretmen Araştırması (NTPS) aracılığıyla toplanan verileri , Dış bağlantı  , katılan öğretmenlerin% 44,5'inin çalıştıkları aynı okul bölgesindeki ders dışı veya ek etkinliklerle ek gelir elde ettiğini ve ortalama miktarın yalnızca 2.600 $ olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, okul bölgesi dışında ikinci bir işte çalışan öğretmenler (% 17.9), öğretmen maaşlarına ek olarak ortalama 5.100 dolar kazandılar.

Şimdi soru şu ki, “bu öğretmenler yıllık gelirlerini artırmak için ne tür işler yapıyor?”

Öğretmenlerin başarı buldukları bir girişim Airbnb. Şirket, ev sahibi ve istihdam endüstrisi hakkında bilgi toplayan yıllık gönüllü bir Topluluk Kompakt Anketi yaymaktadır. Bu anketten elde edilen sonuçlar, her 10 toplantı sahibinden 1'inin 45.000'den fazla öğretmen / eğitimci ana bilgisayarına eşit olan eğitimci olduğunu göstermiştir. Bu şaşırtıcı istatistik nedeniyle, Airbnb, bu yılın Ağustos ayında, “Öğretmen Ev Sahipleri Topluluğumuzu Kutluyor” başlıklı tam bir ABD Öğretmen Raporu'nu yayınladı . Dış bağlantı  Bu rapor 15 ilde öğretmen ev sahiplerine odaklanmaktadır ve ev sahipliğinin olumlu sonuçları bu topluluklardaki öğretmenler üzerinde olmuştur. Sadece size bazı rakamlar vermek için, 2017 yılında öğretmen adayları toplu olarak 160 milyon dolar kazanmış, tipik öğretmen adayı sadece Airbnb'de 6.500 dolar kazanmıştır.

Öğretmenler için popüler bir ikinci ek gelir biçimi, Uber veya Lyft gibi uygulamaların paylaşılmasında itici güç olmaktadır. Teklifleri paylaşan esneklik sayesinde öğretmenlerin uygunluk durumuna göre kendi programlarını oluşturmalarına olanak tanır. Airbnb'ye benzer şekilde, Uber, öğretmenlerin sürücü olma yolundaki yükselişini fark etti, bu yüzden kendi öğretmen / sürücü girişimlerini geliştirdiler. External link  2014 yılında Uber, kampanyalarını “Öğretmenler: Geleceğimizi Sürmek” başlıklı kampanyasıyla takip etti. Bu kampanyaya, ikramiye işareti veren, yolcunun sürücülerinin bir öğretmen olduğu ve sürücünün ücretinin% 3'ünün geri döndüğü konusunda uyardığı belirtildi. sınıfta ve hatta en aktif sürücülere sahip olan okula 5.000 $ bonus. Bununla birlikte, bu faydalar yalnızca belirli eyaletlerde mevcuttur.

Müsaitlik durumuna göre kendi programınızı oluşturma fikrinden hoşlanıyorsanız, ancak bir Airbnb sunucusu veya Uber sürücüsü olup olmadığınızı bilmiyorsanız, hala birçok seçenek mevcut. Üçüncü taraf uygulaması, Görev Tavşanı, Dış bağlantı  , mobilya montajı, yatak odası boyama ve diğer genel ev işleri gibi garip işleri tamamlamanıza olanak sağlar. DoorDash gibi uygulamalar Harici link  ve PostMates Dış bağlantı  , bir düğmeye basarak kendi aracınızı kullanarak bir teslimat sürücüsü olmanıza izin verir. Yeterli insan etkileşimi yaşadıysanız, boş zamanlarınızda bir köpek gezdiricisi ve köpek bakıcısı olabilirsiniz. Wag ve Rover gibi üçüncü parti uygulamalar bunu kolay ve eğlenceli bir seçenek haline getirir!

Bazı ek yollar Dış bağlantı  öğretmenleri banka hesaplarına daha fazlasını ekliyorlar ve geleneksel rotaları da içeriyorlar. Bu seçeneklerden bazıları, Etsy.com'da kendi dükkanlarını açarak özel ders vermek, bebek bakıcılığı, evde oturmak, cankurtaran olmak veya yüzme dersleri vermek ve hatta hobilerini gelire dönüştürmektir.

Her 5 devlet okulu öğretmeninden 1'i okul yılı boyunca ikinci bir işte çalıştığından, yukarıdaki işler harika, uygulanabilir seçeneklerdir ve esnekliğe ihtiyacı olan öğretmenler için ek nakit akışı getirilmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, devlet okullarının öğretmenlerinin% 94'ü kendi paralarının ortalama 480 dolarını ödeyeceğini bildirdiğinden, mesleki gelişim veya sınıf malzemeleri için ödeme yapmak için ikinci bir iş bulmayı planlıyorsanız , Dış bağlantı  öğretmenler için hibe bakmak isteyebilirsiniz. Mesleki gelişim hibelerinden tarla gezisi için verilen hibelere kadar öğretmenlere sunulan farklı türlerde hibelerden oluşan bir liste hazırladık. Hibeler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz

Kaynak: https://teach.com/blog/second-jobs-for-teachers/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol