Öğretmenler Niçin Her Zaman Sakin Olmalı

Bu inanç benim ilk yıllardaki öğretimimi şekillendirdi. Bir an coşkuyla bir ders verdim, bir sonraki sefil öğrencilere öfkeyle kaçtım ve öğrencilerimi sıradan görevlerde bile ellerinden gelenin en iyisini yapmak için tutkuyla motive ettim. İyi olmak için, çok yoğun olmalıydım. Her gün getirmek zorunda kaldım ! Her ders! Çalışmalarımda Anton Çehov'un dediği gibi “tutkuyla aşık bir aktör, sanatçı” olmam gerekiyordu.

O zamandan beri yanlış olduğuma inanmaya başladım. Şimdi neredeyse tüm öğretim günümü tutarlı bir CALM eyaletinde geçirmenin daha iyi olduğuna inanıyorum. Aslında, zamanın% 90'ını sakin olmaya çalışıyorum.

İşte nedeni:

Benim yazıda Öğretmenler Yani bıktınız mı Neden , çok fazla kararlar yüksek yoğunluklu duyguları yaşıyor, irade kullanma ve endişe verici: Ben bizi tüketmeye yaklaşık dört şeyi konuştuk.

Vücudunuzun savaş ya da uçuş müdahale sistemini aktive ettikleri için yüksek yoğunluklu duygular sizi dışa vurur. Kalp atış hızınız yükselir, ter bezleriniz aktive olur, sizi daha kolay şaşırtır. Bu, yüksek yoğunluklu duygularınızın olumlu ya da olumsuz olmasına bakılmaksızın gerçekleşir. Bu yüzden Billy'ye, üçüncü kez burnunu bir pipetle yapıştırdığı için sinirlenmek, tutkuyla kesirler üzerine bir ders vermek kadar akıtıcıdır.

İyi bir öğretmen olmanın tek yolunun yoğun bir şekilde tutkulu olmak, şov yapmak olduğuna inanan birçok öğretmen (ve Çehov gibi öğretmen olmayanlar) var! Dave Burgess'e yoğun olmanın daha sakin olduğunu söyleseydim, büyük olasılıkla bana bir Korsan Öğretisi kitabı çıkardı . Elbette, dersten günden güne yüksek miktarda enerji sınıfı sağlayabilen bazı öğretmenler var. Geri kalanımız bunun hakkında düşünmekten bıktı.

Sakin bir öğretmen, kendine ve öğrencilerine birçok yönden yarar sağlar. İlk olarak, öğrenciler öğretmenlerini yansıtma eğilimindedir. Sakin öğretmenler sakin sınıflara götürür ve sakin sınıflar daha odaklı çalışmalara izin verir. En son ne zaman yoğun bir duygu hissederken konsantre olmaya çalıştınız? Kolay değil. Aslında, beyin görüntüleme araştırması, yoğun duyguları hissettiğimiz zaman, amigdalalarımızın harekete geçtiğini göstermektedir. Daha sonra beynimizin diğer kısımlarını kullanarak işimizi halledecek kadar kendimizi sakinleştirmeliyiz. En son ne zaman yeni bir şey öğrendiğini düşün. Kendinizi bir AC / DC ile pompaladınız mı? İlk önce kalp atış hızınızı yükseltmek için elli zıplama yaptınız mı? Şüpheliyim. Bu tür etkinlikler bir futbol maçından önce iyi olabilir, ancak Portekizce öğrenmeye çalışıyorsanız çok yardımcı olmuyorlar.

İkincisi, sakin kalmak daha iyi kendini kontrol etmeni sağlar. Sakin olan insanlar, duygusal olarak tepki vermek yerine eylemlerini seçme yeteneğine sahiptir. Hayatınızın en kötü kararlarını düşünürseniz, hem iyi hem de kötü - yüksek yoğunluklu duygular yaşadığınızda ortaya çıktığını iddia ediyorum. Sakin kalarak, sınıfımızda meydana gelen her şeye daha sonra pişman olmayacağımız şekilde tepki verebiliriz. Öyleyse Billy, burun deliğini yukarı itdiğinde, Billy'ye gülümseyecek kadar sakin olacak ve "Saman atmak" diyecek ve "Bok aşkına, Billy, sana kaç kere durmanı söylemem gerekecek burnunu yukarı çekerek yapıştırma !? ”

Bazen rol model olduğumuzu unutmak kolaydır. Yüksek yoğunluklu duygular arasında ileri geri göründüğümüzde ve çevremizdeki olaylara duygusal olarak tepki verdiğimizde, aynı şeyi yapmanın kabul edilebilir olduğunu öğrencilere modelliyoruz. Bir öğrenciye hareket etmeden önce kaç kez düşünmesini söyledin? Kendi tavsiyene uy.

Üçüncüsü, duygusal anların daha fazla etkisi olacak. Öğretmenlerin asla duygu göstermemelerini önermiyorum. Maksimum etki için duyguları stratejik olarak dağıtmamızı öneriyorum. Öğrencilerin dikkatini çekmek veya yaklaşan bir ders veya ünite hakkında onları heyecanlandırmak için yoğun olmamız gereken zamanlar vardır. Göreyim seni! Bu öğretme zevklerinden biri! Ancak başka zamanlar da vardır - çoğu zaman - sakin olunca daha iyi bir seçimdir. Kasıtlı olarak duyguyu kullandığınızda hala kontrol sizdedir ve her zaman duygusal olmadığınız için, siz olduğunuzda daha fazla etkiye sahip olursunuz.

Sakin kalmanın en büyük nedeni kendi enerjindir. Unutmayın, yüksek yoğunluklu duygular vücudumuzu harekete geçirir. Öğretmenler yorulduğunda aptal şeyler yaparlar. Pişman oldukları şeyler söylüyorlar. Öğrenciler ve meslektaşları ile ilişkilere zarar verirler. Ardından, siber alandan almak istediklerini belirten e-postaları atarlar. Bir çalışma bile, gün geçtikçe insanların etik olmayan davranışlarda bulunma ihtimalinin daha yüksek olduğunu gösterdi. Ayrıca, yandılar ve öğretmenleri yaktılar, sakinlerden çok daha kötü.

Peki nasıl sakin olursun? Üç strateji kullanıyorum:

1- –Kendi-Farkındalık –İşyerinde kendi duygularımı düzenli olarak kontrol ederim. Şu an nasıl hissediyorum? Kalp atışlarım nasıl? Sakin miyim Sinirli hissediyor muyum? Bunu zorluyorum ve ne kadar sakin olabileceğimi görüyorum. Bir öğrenci yaramazlık yaptığında, kendimi gerçekten sakin olmaya zorladığım zaman. Çoğu zaman, benim ilgimi çekmemiş görünen durumumun durumu azaltma etkisi var.

2 - Derin Nefesler ve Perspektif - Sakin dışında bir şey hissettiğimi hissettiğimde, derin nefesler alıp kendi kendime konuşurum. Perspektif kullanmayı severim, bu yüzden “Bu gerçekten üzülmeye değer mi?” Veya “Büyük şemada, bu kadar önemli mi?” Veya “Sadece üç saat daha sürecek” gibi bir şey söyleyebilirim. elimde bir bira ile evde ol. ”

3 - Sınıf Yönetim Planı - Kendi duygularım için yapabileceğim en iyi şey, sürekli olarak takip ettiğim bir sınıf yönetim planımdır. Öğrenciler yaramazlık yaptığında, planım bana ne yapacağımı söyler. Karar vermem gerekmiyor ve duygusal olmak için hiçbir neden yok. Ben sadece önceden belirlenmiş sonuçları veriyorum ve devam ediyorum.

Kendime hatırlatmak isterim ki, Bob Knight 902 kariyer kazanırken, daha sakin bir insan olan John Wooden 10 şampiyonluk kazandı. Ayrıca 99 yaşına kadar yaşadı.

Sınıfta sakin kalmak için hangi püf noktaları var? Yorumlarınızı paylaşın, böylece fikirlerinizi çalabiliriz!

Henüz yapmadıysanız, lütfen bize katılın. Buraya tıklayın ve her hafta gelen kutunuzdan yeni makaleler almaya başlayın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol