Öğrencilerinizi Taciz hakkında nasıl konuşursunuz

16 Şubat 2018 tarafından Misafir Mesaj

Ulusal çaptaki öğrenciler ve aileler, okullarda cinsel taciz ve saldırının hayatı değiştiren etkisiyle karşı karşıyadır. Ulusumuzda, çocuk okullarımızda ve üniversite kampüslerinde meydana gelen rahatsız edici bir eğilim.

Kötüye kullanım, hem yetişkin bir öğrenci hem de öğrenci üzerinde öğrenci durumlarını kapsar ve her zaman okul alanlarında gerçekleşmez. Cinsel taciz veya saldırı saha gezilerinde, okuldan sonra ve sürücü eğitim araçlarında meydana geldi.

Bir Yeni yapılan bir çalışmada Dış bağlantı  , kızların erkeklere istenmeyen şakalar, yorumlar veya jestlerle cinsel tacize maruz kalma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir; olumsuz bir bağlamda gey / lezbiyen olarak adlandırılmak; ve istenmeyen cinsel yorumlar veya resimler almak için. Bu tacizler çocukların okul katılımını etkiler; bazıları bir faaliyeti ya da sporu bırakıyor ve bazıları tacizcilerini önlemek için okuldaki rutinlerini değiştiriyor.

Bir öğretmen olarak, öğrencilerinize nasıl yardımcı olabilirsiniz ve bu zor konu hakkında onlarla nasıl görüşebilirsiniz? Sınıfınızda neleri kapsayacağınıza dair fikirler için okumaya devam edin.

Cinsel Taciz Tanımı

Cinsel taciz , kişinin çeşitli faaliyetlerini inceleme, öğrenme, çalışma veya gerçekleştirme hakkını engelleyen istenmeyen veya istenmeyen cinsel davranışlar olarak tanımlanır. İstenmeyen gelişmeler veya dokunma, bir kişiyi korkmuş, utanmış, tuzağa düşmüş ve kafası karışmış hisseder.

Öğrencilerinizle bu tanımı gözden geçirin ve cinsel notaların veya resimlerin, çimdiklemenin, dokunmanın, aldatmanın, müstehcen veya cinsel hareketlerin ya da cinsel söylentilerin yayılmasının cinsel taciz türleri olduğunu açıklayın.

Cinsel Taciz ve Sosyal Medya

Sosyal medya, öğrencinin sınıftan uzaktayken öğrenmesini arttırmak için harika bir yer olabilir , ama aynı zamanda onları evde okul temelli cinsel tacize karşı savunmasız hale getirdi. Örneğin, YouTube, Twitter ve Facebook gibi platformlar, öğrencilere okuldaki veya okul dışındaki diğer öğrencilere cinsel fotoğraf veya yorum gönderme olanağı sağlar.

Neredeyse 500 kıza ait bir analiz Dış bağlantı  12 ila 18 yaş arasında, çıplak fotoğraflardan üçte ikisinden fazlasının istendiği ortaya çıktı. Öğrencilerinizle kişisel bilgi vermenin tehlikeleri hakkında konuşmuş olabilirsiniz.  Yabancı bağlantıyı yabancılara çevrimiçi, ancak cinsel mesajlar veya çıplak resimler göndermenin sonuçlarını da tartışmalısınız.

Cinsel Taciz'e Karşı Durmak Nasıl

Öğrencilerin, cinsel taciz ya da saldırının tek yolunun durabileceği, olayları güvenilir yetişkinlere bildirmek olduğunu anlamalıdırlar. Gençler olarak, ailelerine, arkadaşlarına ve kendilerine olan olumsuz olayların üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek profesyonellerden desteğe ihtiyaçları vardır.

Öğrencilerinize, cinsel tacizi veya saldırıyı bildirmekten korkmak için normal olduğunu, ancak sessiz kalmanın yalnızca kötüye kullanımın devam etmesine yardımcı olduğunu hatırlatın. Sevgiye ve desteğe ulaşmak, mağdurların iyileşmesine yardımcı olabilir ve tacizcinin durdurulmasına yardımcı olur.

Öğrencilerin Haram Edilmesi Durumunda Yapmaları Gerekenler

Başlık IX  1972 tarihli Eğitim Değişikliklerinin dışsal bağlantısı okullarda ve okul programlarında veya faaliyetlerinde cinsiyet ayrımcılığını yasaklamaktadır. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, bu tür bir taciz hala ilkokul, ortaokul ve lise sonrası okul mülklerinde gerçekleşmektedir ve pek çok insan bu olayları rapor etmemektedir - kadın kolejlerin% 80'i cinsel taciz rapor etmemektedir. Dış bağlantı  . Öğretmen olarak diyaloğu açabilir, öğrencilerinizi eğitebilir ve yaşlarına bakılmaksızın mağdurlara kaynak ayırabilirsiniz.

Öğrencilerinize, birinden istenmeyen cinsel davranışlar yaşarsa, onlara destek olabileceğini söyleyin. Onlara şu beş adımı da öğretebilirsiniz, böylece tacize uğradıklarında ne yapmaları gerektiğini bilirler.

Harasser'e İstenmeyen Davranışı Durdurmasını Söyle
Öğrenci rahat hissederse, tacizciye davranışlarının durması gerektiğini söylemelidir. Bu adım zorsa ve tacizle yüzleşemediklerini hissediyorlarsa sorun yok.

Taciz hakkında güvenilir bir yetişkinle konuş
Ebeveyn, öğretmen ya da danışman gibi güvenilir bir yetişkinin anlatılması, öğrencilere destek verir ve tanık ya da tanıklık gerekiyorsa gelecekte de yardımcı olur. Yakın zamanda yapılan #MeToo kampanyası, bir kimseyle cinsel istismar veya taciz hakkında konuşmanın, farkındalığı artırabileceği, mağdurların iyileşmesine yardımcı olacağı ve gelecekteki olayları nasıl önleyeceğine dair harika bir örnektir.

Karşılaşma hakkında Ayrıntıları Yaz
Rahatsız edici olaydan sonra, öğrenciler ne olduğunu, ne zaman ve nerede olduğunu ve kimin orada olduğunu kaydetmeye çalışmalıdır. Ayrıca, duygularını belgelemeli ve onlara gönderdikleri metinleri, mesajları, resimleri veya diğer öğeleri tacizden kaydetmelidirler.

Olayı Okul Yönetimine Rapor Etme
Öğrenciler cinsel taciz veya saldırı raporlarını ele almak için atanan okul yöneticisi ile konuşmak için ebeveynleriyle gidebilirler. Bunu yapmamanın rahatlığı yoksa, sizinle ya da olayı bir yöneticiye bildirebilecekleri bir başka öğretmenle konuşabilirler.

Öğrenciye Onların Arızası Olmadıklarını ve Yalnız Değil olduklarını Hatırlatın
Birisi her 98 saniyede Amerika'da cinsel saldırı yaşar Dış bağlantı  . Öğrenci yalnız değil ve onlara olan şey onların suçu değil. Bu travma ile çalışırken, kaynaklardan ve desteklerden faydalanabilirler.

Cinsel taciz veya saldırı söz konusu olduğunda, bir kez çok sık. Okulların tacize ve saldırıya karşı politikaları vardır ve bunların engellenmesi, şikâyetlerin araştırılması ve derhal harekete geçmesi işidir. Öğrencilerinizin güvenilir bir kaynak olduğunu bilmelerini sağlayın. Rahatlarsa sizinle konuşmalarını isteyin ve size cinsel tacizi veya saldırıyı bildirmek için size geldiyse yargılamadan dinleyeceğinizi söyleyin.

Çocuklar ve genç yetişkinler, okula devam ederken rahatsızlık vermeden öğrenebilmeli ve güvende hissetmelidir. Bu konuyu sınıfınızda daha iyi anlamak için bu ipuçlarını kullanın ve öğrencilere yardımcı olabileceğinizden haberdar olmak için bu blogda daha fazla bilgi edinin.

Kaynak: https://teach.com/blog/how-to-talk-to-students-about-harassment/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13