Öğrenciler 2 Grup Halinde Okula Gidecekler


Değerli velilerimiz, 12.10.2020 pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime başlanacaktır. Bu süreçte öğrenciler 2 grup halinde okula geleceklerdir.
1- Birinci grup öğrenciler pazartesi ve Salı günü geleceklerdir.
2- İkinci grup öğrenciler Perşembe ve Cuma günü geleceklerdir.
3- Çarşamba günü canlı dersler yapılacaktır. (ayrıca diğer günler için de planlama yapılacaktır)
4- Okulda yüz yüze okula göndermek zorunlu değildir. Ancak tüm öğrenciler müfredattan sorumlu olacaklardır. Tüm öğrencilerimiz hem EBA tv Hem EBA üzerinden hem de canlı dersleri takip edecekelerdir.
5- Canlı dersler tüm öğrenciler için yapılacaktır.
6- Her iki grubada aynı konu içerikleri anlatılacaktır.
7- Öğrenciler okula gelmedikleri günlerde yok yazılmayacaklardır. (devam zorunluluğu olmadığı için)
8- Dersler pazartesi, Salı ve Perşembe günleri saat 13.10’da başlayacak, 17.00’da bitecektir. Cuma günü 13.40’da başalyacak, 17.30’da bitecektir. Teneffüsler 10 dakika ders süreleri 30 dakika olacaktır.
Okula gelecek öğrenciler için:
1- Öğrencimiz halsiz, ateşli, burun tıkanıklığı, öksürük vb. grip belirtileri gösteriyorsa şikayetler sona ermeden kesinlikle okula göndermeyiniz.
2- Öğrencimizin yaşadığı evde halsiz, ateşli, burun tıkanıklığı öksürük vb. grip belirtileri gösteren bireyler varsa öğrencimizi kesinlikle okula göndermeyiniz.
3- Okula maske ile gelecekler, çantalarında yedek maske (3-4), (dezenfektan ya da  limon kolonyası (70-80 derece) ıslak mendil, kağıt mendil, sabun, bulunduracaklardır.
4- Öğrencilerimiz maskelerini okulda çıkarmayacaklar, Maskelerin kullanım süresi dolması ya da deforme olması, kirlenmesi ya da zarar görmesi durumunda değiştireceklerdir.
5- Öğrencilerimiz hiçbir şekilde ellerini özellikle ağız ve burun bölgesine sürmeyeceklerdir.
6- Öğrenciler arasında hiçbir şekilde eşya alışverişi olmayacaktır.
7- Okula gelirken okul kıyafetleri giyilecektir. (okul kıyafeti olmayanlar uygun bir süre (2-3 hafta) içinde temin edebilirler)
8- Pandemi sürecinde olduğu için maske, mesafe, temizlik kuralları önemlidir. Bunların nasıl yapılacağını mutlaka evinizde anlatın, yaptırın ve gözlemleyerek eksikleri varsa giderilmelidir.
9- Okula velilerin girmesi yasak olacağından öğrencimizle ilgili bilgi için mesajla bana ulaşabilirsiniz. (aramayınız.)
10- Evden mutlaka tuvalet ihtiyacı giderilmeli ve öyle gönderilmelidir. Okulda tuvaletleri mümkün olduğunca az kullanmalıdır.
11- Evden okula çıkmadan önce mutlaka öğle yemeği yemelidir. Çünkü okulda kantin açık olmadığı gibi gıda maddesi de öğrencilerimiz getirmeyeceklerdir.
12- Öğrencilerimiz arkadaşları ile el ele tutuşma, birlikte tuvalete girme, kalem silgi alışverişi olmayacaktır. Her bir öğrencimiz okul içinde ve sınıfta diğer öğrenciler ve öğretmenlerle aralarında en az 3 adım mesafe olacağı anlatılmalıdır.

Kemal Özdemir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13