Öğrenci İsimleri Nasıl Hatırlanır?

Bu, eğitimciler için yaygın bir sorundur: Her tür öğrenciyle yakın çalışmaya rağmen, özellikle yeni öğrencilerin yanı sıra yeni sorumluluklarla karşı karşıya kaldıklarında, okulun ilk haftalarında talep üzerine isimleri her zaman kolayca alamazlar. Ve biyoloji, görsel bilgi ve isimleri beynin ayrı bölümlerinde saklayarak bize hiçbir yarar sağlamaz.

Bazı öğretmenler garip iş çevrelerine yöneliyorlar. Ama “Hey, Patron!” Ya da “Seni gördüğüme sevindim!” Veya “Tüm dünyadaki en sevdiğim kişi nasıl?” Açıkçası, “İsmini benim için heceleyebilir misin?” Diye cevaplayabiliriz “Jill. ”
İşte sır: Taze avokado, BuzzFeed veya Instagram için aynı coşkuyu alın ve bunu öğrencilerin isimlerini öğrenmeye uygulayın.

Kansas State Üniversitesi psikoloji profesörü Richard Harris'e göre herkesin ilgisini çeken şeyler için iyi bir anı var. Öğrencilerinizle bağlantı kurma ve isimlerini kullanma konusunda fanatik bir ilgi gösterin.

Öğrencilerin isimlerini neden çalıştığınızı unutmayın: çünkü onları hatırlamak önemlidir. İşte öğrencilerin isimlerini içselleştirmek için birkaç etkili taktikler.

ÖĞRENCİLERİn İsimlerini Hatırlamak için öneriler
İlk haftada birkaç kısa yazılı ödev verin, ardından kişisel olarak geri dönüş belgeleri olarak isimleri (“Aferin, Sasha”) pratik yapın.
İsim etiketlerini kullanan öğrencilerin fotoğraflarını çekin. Sınıftan önceki fotoğrafları gözden geçirin. Öğrenci fotoğraflarını ilgi envanterine ekleyin, böylece yüzleri deneyim ve yakınlıklarla ilişkilendirebilirsiniz.
Eşsiz bir fiziksel özelliği tanımlayın ve sonra bu özelliği ve öğrencinin adını içeren komik bir cümle düşünün: Tim'in küçük bir dişi var.
Işitsel ve görsel belleğinize yardımcı olmak için tekerlemeler oluşturun: Fred maymun ekmeği yiyor.
Okulun ilk birkaç haftası için her gün beş öğrenciden oluşan farklı bir grupla konuşmayı önceliklendirin. Sohbetler sırasında isimlerini sık sık kullanın.
Öğrencileri sınıflara girerken adıyla selamlıyorum. Adlarını hatırlayamadığınız öğrencilerden yardım isteyin.
Bir öğrenci size adını söylediğinde, onlara tekrar söyleyin ve telaffuzunuzun doğru olduğunu onaylayın.

Çeviri: Handan Taşgın

Kaynak. https://www.edutopia.org/blog/what-did-you-call-me-how-remember-students-names

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol