MEB Okul Öncesi ve 1. Sınıf Kararını Nasıl Verdi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okullar 21 Eylül'de 1. sınıflar ve okul öncesi öğrencilerle açılmaya hazırlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ilk hafta sadece bir günlüğüne 1. sınıfların uyum haftası için okullarda olacağını duyurdu.
İlk hafta bir gün okula gidecek olan 1. sınıflar, ikinci hafta ise 2 gün okula gidecekler. Peki ilk başta birinci sınıfların okula kademeli olarak gitmesi kararı nasıl alındı?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu konuyla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Koca katıldığı bir programda, 1. sınıfların yüz yüze eğitim kararının nasıl alındığını açıkladı. İşte o açıklamalar

Okul öncesinde ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitim gerekli olduğundan, 2 gün okul, 5 gün evden takip etme modeli benimsendi. O 5 gün de bir şekilde belirtilerin görülebildiği bir dönem. Okula göndermek bu tercihe bağlı. Burada maksat bir şekilde eğitimi başlatabilmek.

Bu, temkinli bir adım. Gerekirse belli aralıklarla kararımızı gözden geçiririz. Ancak, "Genel olarak eğitime başlıyoruz" dendiği anda bile okulların açılamayacağı riskli iller var.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol