MEB GÜNCEL EĞİTİM DERGİSİ

Önce anlayamadım. Sonra “haaa!” dedim. Sanırım anladım. Ne anladım. Eğitimin yerini alacak başka bir şey yok: Eğitim ya da Eğitim. Yani o tür eğitim değilse bu tür eğitim; ama illa ve mutlaka eğitim!

Onun için eğitim konusunda düşünceleri olan insanların her iki ayda bir buluştuğu ve düşüncelerini öğretmenler, veliler ve ilgilenen vatandaşlarla paylaştığı bir ortam. Tanıtım toplantısına davet edilmiştim; Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un temennisi açık seçikti: Bu derginin onlarca yıl yaşayarak eğitim hayatımıza katkıda bulunması.

İlk sayının kapak resmini görüyorsunuz. İlk sayıda, yer alış sırasıyla, şu yazarlar yeralmış: Ziya Selçuk, Doğan Cüceloğlu, Şule Alan, Mustafa Sever, H. Haluk Erdem, Dilara Turan, Esra Ballım, Fatih Güldal, Seyhan Bozkurt, Kemal Sayar, Mehmet Ali Dombaycı, Hatice Bildirici, Hülya Ağın Kaykır, Hacer Yıldız, Hatice Bildirici, Semra Kırşimşek.

Derginin elektronik ortamda kopyasına rastlayamadım. Nasıl temin edilebileceğini sorduğumda, kitap ve dergi satan her yerde bulabilirler, dendi. Bilginize.

Ben ilk sayının içeriğini zengin ve doyurucu buldum. Temin edip göz atma ve okuma fırsatı bulurlarsa özellikle öğretmen arkadaşlarımın düşüncelerini öğrenmek isterim. Umarım onlar için yararlı bir kaynak oluşturur.
Selamlar, sevgiler.

Alıntı: Doğan Cüceloğlu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol