MEB Büyük Bir Yanlıştan Geri Döndü

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Türk Eğitim Sen genel başkanı Talip Geylan, okullarda yüz yüze yapılacak olan sınavların iptal olmasının çok doğru ve yerinde bir karar olduğunu açıkladı. Bu konuya ilişkin daha önce yapılmaması gerektiği için sürekli uyarıda bulunan Geylan, MEB'in sınavları iptal etmesinin çok doğru bir karar olduğunu belirtti.

Bilindiği gibi MEB, uzaktan eğitime geçtikten sonra ilkokullarda sınav yapmama , ortaokul ve liselerde ise sınavları okulda ve yüzyüze yapma kararı almıştı.
Pandemi koşullarının iyice ağırlaşması ve virüste mutasyon yoluyla bulaşıcılığın daha da arttığı bu dönemde yüzyüze sınav yapılmasının büyük bir risk oluşturacağı ortada idi.
Genel Başkanımız Talip Geylan, bu riske dikkat çekerek bilim kurulu kararları doğrultusunda ve 8 Mayıs 2020 tarih ve 31121 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 2.ve 4. Maddeleri uyarınca söz konusu sınavların ertelenmesini istedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk biraz önce attığı twitle yüzyüze yapılması planlanan bu sınavların yapılmayacağını değerlendirmelerin ikinci dönem yüzyüze yapılacak sınavlarla yapılacağını duyurdu.
MEB’e bu isabetli kararından dolayı teşekkür ederiz.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, şunu diyen bir yazı 'Talip Geylan @TalipGeylan... ·10 sa @TalipGeylan06 adlı kişiye yanıt olarak 2] Salgının hala yüksek risk düzeyinde seyrettiği gözönüne alınarak, bu planlama yeniden gözden geçirilmelidir. Nitekim @tcmeb, 8 Mayıs 2020'de Resmî Gazete' de yayımlanan MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair... 30 133 Talip Geylan @TalipGeylan... 10 sa sa.. 3] ...Yönetmelik'in 2.maddesinin 4. fıkrasında belirtilen hükme dayanarak yüz yüze sınavları da ertelemek durumundadır. Tabii ki çocuklarımızın eğitim sürecinde ölçme ve değerlendirme faaliyetleri çok önemlidir. Bakanlığın bu minvalde sergilediği gayret de çok anlamlıdır. 2 742 211'

Görüntünün olası içeriği: oturan insanlar, şunu diyen bir yazı 'Talip Geylan @TalipGeylan... 10 sa 4] Ancak her ehemmiyet, sağlıktan sonra gelir. @tcmeb 'in Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda en doğru kararı vereceğine ve oluşan yeni durumdan kaynaklanan belirsizliği ve endişeleri gidereceğine inanıyorum. 732 161'

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, şunu diyen bir yazı '10:23 4G Ziya Selçuk Tunnk ... @ziyaselcuk T.C. Milli Eğitim Bakanı Ekim 20 10 tarihinde katıldı 277 Takip edilen 3.333.719 Takipçiler cfn, Uzm. Eğt. Çınar ÇINAR ve diğer 653 kişi tarafından taki. Tweet Tweetler ve yanıtlar Ziya Selçuk Medya E @ziyas... 16 dk Glizelbirgündliyorum ZgaSelçuk Mil Bakanı Ziya Selçuk @ziyas... 15 sa Deprem sonrasındaki eğitim seferberliğini başarıyla sürdüren Elazığ' daki meslektaşlarımlaydık bugün. Tablet bilgisayar ve internet dağıtımında pozitif ayrımcılık istediler. Tablet yüklü bir tırın yarın yola çıkacağını paylaştıı illerde desteğe devam varın'

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al