Lise öğrencileri bu cuma günü karne alacak mı?

LİSE ÖĞRENCİLERİ BU DÖNEM KARNE ALACAK MI?

9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri birinci dönemin sona ereceği 22 Ocak cuma günü karne almayacak. Milli Eğitim Bakanlığı,  liselerde karne notlarının yapılacak sınavlar sonucunda belirlenmesi kararını aldı. 

Alınan karar doğrultusunda lise öğrencileri 2. dönemin başlayacağı 15 Şubat 2021 tarihi sonrasında yapılacak yüz yüze sınavlara katılacak.  Ortaöğretim Genel Müdürü yaptığı açıklamada sınav notları tamamlandığında dönem tamamlama işleminin gerçekleşeceğini ifade etti. 

2. dönem yapılacak yüz yüze sınavlar neticesinde lise öğrencilerinin birinci dönem karne notları oluşturulacak. Yüz yüze eğitim varken yapılan 1. dönem notları ve ikinci dönem yapılan sınavların sonuçları e-Okul sistemine girilecek. Öğrenciler VBS üzerinden karne sonuçlarını görüntüleyebilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN E-KARNE KARARI!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda okullarda yaşanabilecek  hareketliliğin önüne geçilebilmesi için dijital karne verilebileceğini ifade etmişti. Katıldığı canlı yayın programında gündeme özel açıklamalarda bulunan Bakan  karnelerin çevrimiçi ortamda dijital olarak verileceğini söyledi. Karne dağıtımıyla ilgili Ziya Selçuk “ Keşke beraber kol kola girip de karne heyecanını yaşayabilsek ama inşallah o günlerde gelecek. Ne olursa olsun çocukların karne almasını önemsediğimi söyleyebilirim. Dijital de olsa alsınlar, görsünler" ifadelerini kullandı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol