Karne ve karne notları hakkında...

Bazı öğretmenler değerlendirmelerini yapmış ve karne notlarını sisteme işlemiş.
Notları girmeyen öğretmenlerde cumaya kadar girmiş olur yüksek ihtimal.
Öğrencimizin notlarını eokul uygulaması ile cep telefonu ile ( bende uygulama hata veriyor bir haftadır) veya İnternet üzerinden e okul web sitesi/ veli bilgilendirme bölümünden , kimlik+ okul bilgileri ile giriş yapıp öğrenci bilgileri / notlar bölümünden görebilirsiniz.
Polemiği bol yapılacak bir konu olmakla beraber öncelikle herkese hayırlı olsun. 
Başta değerli öğretmenlerimiz , Devlet, MEB, veliler, öğrenciler herkes elinden geleni yapıyor.
Notlar çocuklar bu olumsuz koşullardan çocuklar etkilenmesin diye yüksek tutuldu. Farklı sebeplerden çoğu öğrenci eksik bilgi ile yüksek notlar almış oldu.
Çoğu başarılı öğrencinin velisi şu konuda sitem ediyor " biz pandemi kurallarına uyduk , dersimizi takip ettik , ödevlerimizi projelerimizi yaptık , defter tuttuk, eba çalışmalarını bitirdik ama hiç haketmeyen öğrenciler ile çocuklarımız aynı notları aldılar. Evet gerçekten de öyle oldu ama gerçek şu ki çalışan öğrenciler kendini yetiştirdi , bilgilendi , kazanım sağladı. Bence her şey karne notu değil. Çalışan , çalışmayan zaten kendini bilir. Bir süre sonra tekrar sınavlar başlayacak ve belkide daha ciddi olarak çalışan , çalışmayan farkı ortaya çıkacak. O yüzden sitem etmenin , stres yapmanın gereği yok. Açık söylüyorum misal benim evladım çok çalıştı mümkün olan en az kayıpla dönemi tamamladığımız düşüncesindeyim. Eksik kalan konular var ise onlarda çalışarak tamamlanır. Ama çalışmadan , haketmeden yüksek not alanların işi daha zor , onlar ne eksiklerinin, ne ileride karşılaşacakları zorlukların farkında olamayacak ne yazıkki. 
Herkese Allah kolaylık versin.

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol