İstifa Edip Öğretmenlik Mesleğinden Ayrılanlar Yeniden Atanmak İstiyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 92.maddesinin verdiği hakka dayanarak Meb e tekrar öğretmen olarak dönmek istiyorum. İstifa etmiş öğretmenlerin tekrar öğretmen olarak atama işlemi yeniden atama (İSTİFA SONRASI ATAMA) usulü ile yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı normal atama dönemlerinde bu grup atama için kendisine verilen kadronun %1 ini bu tip atamalar için kullanmaktaydı. Ancak MEB şubat 2016 dan beri yaptığı atamaların hiç birinde bu tip atama için kontenjan ayırmadı. Milli Eğitim Bakanlığının İSTİFA DÖNÜŞÜ SONRASI atama yapmaması konusunda  bir çok insanın muzdarip olduğunu belirtmek isterim. Meb İstifa Dönüşü(yeniden atama ) konusuyla ilgili haberler memurlar net ,meppersonelnet ve kamupersonelinet. te haber olarak yer aldı. Bu haberlere rağmen  Meb istifa dönüşleri ile ilgili olarak herhangi bir atama yapmadı. Ancak sağlık bakanlığı şu anda istifa dönüşü (yeniden atama ) usulü ile atama duyurusuna çıktı ve atamaları gerçekleştirdi.


Peki Milli Eğitim Bakanlığının şubat 2016 dan beri istifa dönüşü atama yapmamasının nedeni nedir?
Her iki bakanlık da sözleşmeli ve kadrolu personel almasına rağmen sağlık bakanlığı bu şekilde atama yaptığı halde Milli Eğitim Bakanlığının atama yapmamasının sebebi hikmeti nedir? 

Bu İstifa dönüşü atama yapılmamasının sebebi olarak Sözleşmeli öğretmen ataması yapılmasından dolayı İSTİFA DÖNÜŞÜ atama yapılmadığı konuşuluyor.O zaman bizim durumumuzda olanlar için bir çözüm üretmeleri gerekmez mi?  Ayrıca aralık ayında 20 bin öğretmen atanacak , (bu kontenjandan bize sadece 200 kişilik kontenjan verilecek)bizim için %1 kontenjan ayırabilirler (daha önceki atamalarda böyle yapılıyordu).

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al