İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin dikkatine!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin dikkatine,

Bu sene il dışı atama başvuruları esnasında il içindeki okulların tercih edilmesi bakımında diğer yıllara nazaran biraz farklılık söz konusu o yüzden,
Öğretmenlerin il dışı atama başvurularını onaylarken aşağıda sıraladığım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Ve buna göre bu üç gruptaki şartlara sahip öğretmenlerin başvuruları kabul edilip bunun dışında kalan öğretmenlerin il içindeki okul tercihlerinin olduğu başvuruların red edilmesi gerekmektedir. Şöyle ki;

(1)Öğretmen zorunlu hizmet yükümlüsü ama şu an çalıştığı okul zorunlu hizmet kapsamında değilse, sadece zorunlu hizmet sayılan okulları (4.-5.6. hizmet alanı) tercih etmek koşulu ile il içindeki okulları 3 yıl çalışma şartına bakılmaksızın tercih edebilir. 
Örnek 1: Muğla ili Milas ilçesindeki zorunlu hizmet sayılmayan Merkez ortaokulunda görev yapan "Zorunlu Hizmet Yükümlüsü" öğretmen il dışı atama başvurusunda il içinde olan ve zorunlu hizmet kapsamındaki Muğla Milas Ortaköy Ortaköy ortaokulunu tercih edebilir. Bunun gibi başvurulara okul,ilçe ve il milli eğitim müdürlüğünce onaylanır.

(2)Öğretmen eş veya sağlık mazeret ataması ile şimdiki okuluna gelmiş ve zorunlu hizmet yükümlüsü olmakla beraber çalıştığı okul zorunlu hizmet kapsamında değilse, sadece zorunlu hizmet sayılan (4.5.6. hizmet alanı) okulları tercih etmek kaydı ile il içindeki okulları 3 yıl çalışma şartına bakılmaksızın tercih edebilir.
Örnek 2: Sağlık mazereti ile Muğla'nın Milas ilçesindeki "Zorunlu Hizmet Sayılmayan" Bafa Ortaokulunda görev yapan "Zorunlu Hizmet Yükümlüsü" öğretmen , il içinde bulunan ve zorunlu hizmet sayılan Muğla Milas Kazıklı ortaokulunu tercih edebilir. Bu başvuru okul,ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri tarafından onaylanır.

(3)Zorunlu hizmet kapsamında değilken (1.2.3 hizmet alanı) Ocak 2020'de zorunlu hizmet kapsamına ( 4.-5.-6. hizmet alanı) alınan okuldaki öğretmenler , sadece zorunlu hizmet sayılan (4.-5.-6. hizmet alanı) okulları tercih etmek koşulu ile 3 yıl çalışma şartına da bakılmaksızın il içindeki okulları tercih edebilir.
Örnek 3: Ocak 2020'de zorunlu hizmet kapsamında olmaz iken zorunlu hizmet kapsamına alınan Muğla Milas Derince Ortaokulunda (misal olarak) görev yapan bir öğretmen il içindeki zorunlu hizmet sayılan Muğla Bodrum Çiftlik Mustafa Yazıcı Ortaokulunu tercih edebilir. Bu başvuru okul,ilçe ve il milli eğitim müdürlüğü tarafından onaylanır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak