Haftalık Ders Çizelgelerinde Değişiklik Yapılıyor

2020 Eğitim programı hedefleri bugün itibariyle yayınlandı. Eğitim programının yeniden yapılandırılmasıyla birlikte, haftalık ders çizelgesinde düzenlemeye gidiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 eğitim hedefleri kapsamında haftalık ders çizelgelerinde düzenleme yapacak

2020 eğitim hedefleri bugün yayımlandı. Yayımlanan programda öğretmenlik meslek kanunun çıkartılması, okulların kalite standartlarına uygun şekilde düzenlenmesi, okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirilmesi gibi büyük atılımlar planlanıyor.

Planlananlar arasında temel eğitimde ve ortaöğretimde haftalık ders müfredatının yeniden yapılandırılması ve düzenlenmesi de yer alıyor.  Amaç Tüm bireylerin kapsayıcı ve nitelikli bir eğitime ve hayat boyu öğrenme imkanlarına erişimi sağlanarak düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, özgüven ve sorumluluk duygusu ile girişimcilik ve yenilikçilik özelliklerine sahip, demokratik değerleri ve milli kültürü özümsemiş, paylaşıma ve iletişime açık, sanat ve estetik duyguları güçlü, teknoloji kullanımına yatkın, üretken ve mutlu birey yetiştirmek temel amaçtır. Haftalık Ders Çizelgeleri Yeniden Düzelenip Yapılandırılacak.

Mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13