Eylül'de Yüz Yüze Eğitim Başlar mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı 2021-2022 Eğitim öğretim yılı takvimine göre, okullar 6 Eylül tarihinde yüz yüze olarak tekrar açılacak.
2020 Yılının Mart ayından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan korona salgını, halen devam etmekte. Her ne kadar normalleşme dönemine girmiş olsak ta, Eylül ayına kadar vaka sayıları yeniden artış gösterebilir ve okulların tekrar yüz yüze açılması tehlikeye girebilir.
Eylül ayında okulların tekrar yüz yüze eğitim verebilmesi için, toplumun yüzde 85'inin aşılanması gerekmekte.
Uluslararası Pediatri Kurumu’nun (IPA) Başkanı Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, çocukları pandeminin yıkıcı etkisinden kurtarmak için aşılama kampanyalarına herkesin destek vermesi gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Hasanoğlu, “Geleceğimiz olan çocuklar ve onların psikolojisi ve eğitim hayatı için aşı olmalıyız” dedi ve ekledi: “Çocukların sadece fiziksel olarak değil, psikolojik ve sosyolojik olarak da sağlıklı olması gerekiyor. Bunun için de eğitimin önemi tartışılmaz. Özellikle yüz yüze eğitim, dünyadaki bütün çocuklar için vazgeçilmez bir haktır. Bu hak, pandemi nedeniyle kesintiye uğramış durumda. Bugün dünya üzerinde 1.5 milyar çocuk okul kapanmalarından olumsuz etkilenmiş, 210 milyon çocuk ise tamamen okulsuz kalmıştır. Okulların kapanması demek, çocukların hayatlarını kapatmak demek” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz