Evet yarın okullarımız uzaktan eğitim ile açılıyor

Evet yarın okullarımız uzaktan eğitim ile açılıyor . Öğretmen olarak öğrencilerimizi çok özledik. Peki okulları açma imkanımız yok muydu? Salgının yeni varyantı çok bulaşıcı , sınıflarımız kalabalık , öğretmenler ve öğrenciler aşı olmadı . Yani yok gibi , bilim kurulu da eldeki verilere göre öyle diyor, veya bize yansıyan o yönde görünüyor .  Aslında şunları yapsak açabilir miyiz? Ne dersiniz?
1- Normal eğitim yapan okullarımızı ikili eğitime geçirelim? Bu sınıf mevçutlarını yarıya düşürür.
2-Aynı eğitim bölgesindeki okullar arasında öğrenci sayısını düşürmek için öğrencileri dengeli dağıtalım. Biliyoruz ki bazı okullarda yığılma varken bazı okullarda öğrenci sayımız düşük . Bu çalışma ilçe bazlı dahi yapılabilecek yerlerimiz var.
3- Şimdi soru zor yerden gelecek öğretmeni nereden bulacağız ? Öğretmenlerimiz 15+6 saat derse girmekle mükellef , bu süreçte 30 saat zorunlu üstünü isteğe bağlı yapar ek dersini öder isek hiç bir yerde öğretmen açığı oluşmaz unutmayalım ki olağan üstü şartlardan geçiyoruz ve öğrencilerimiz çok mağdur .
4- Öğretmenleri hızlı bir şekilde aşılama programına alıp 28 gün ara ile değil 14 gün ara ile aşılar isek ki elimizdeki aşının faz çalışmaları bu şekilde yapıldı . Problem yaşamayız .
5 - Bu yolla okullarımızı açabiliriz ve bir çok ülkede niye açıkta bizde kapalı sorusuna cevap olur. Unutmayalım ki bir çok ülke nüfusundan fazla öğrenci sayımız var. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol