En İyi Öğrencilerin Özellikleri

Öğretim zor bir iştir. Nihai ödül, genç bir insanın yaşamını etkileme olanağına sahip olduğunuzu bilmektir. Ancak, her öğrenci eşit yaratılmaz. Çoğu öğretmen size favorileri olmadığını söyleyecektir, ancak gerçek şu ki, onları ideal öğrenciler yapan bazı özelliklere sahip öğrenciler vardır. Bu öğrenciler doğal olarak öğretmenlere sevinir ve işlerini kolaylaştırmak için onları kucaklamamak zordur. Tüm büyük öğrencilerin sahip olduğu 10 özelliği keşfetmek için okumaya devam edin.

01

Sorular Soruyorlar
Sınıfta el yükselterek çocuk
Getty Images / Ulrike Schmitt-Hartmann
Öğretmenlerin çoğu,  öğrencilere öğretilmekte olan bir kavramı anlamadıklarında soru sormalarını ister. Bir öğretmenin bir şeyi gerçekten anlayıp anlamadığınızı bilmesinin tek yolu budur. Herhangi bir soru sorulmadığında, öğretmen bu kavramı anladığınızı varsaymalıdır. İyi öğrenciler, soru sormaktan korkmazlar çünkü belirli bir kavram alamazlarsa, bu beceri genişlediğinde onlara zarar verebileceğini bilirler. Soru sormak genellikle bir bütün olarak sınıfa yarar sağlar, çünkü şansınız o soruyu varsa, aynı soruyu başka öğrenciler de vardır.


02

Onlar çok işçi
Matematik ödevinde çalışan çocuk
Getty Images / Erik Tham
Mükemmel bir öğrenci mutlaka en zeki öğrenci değildir. Doğal zekayla kutsanmış ancak bu zekayı bilemek için öz disiplini olmayan çok sayıda öğrenci var. Öğretmenler, zeka düzeyleri ne olursa olsun, çok çalışmayı seçen öğrencileri sever. En zor çalışan öğrenciler, sonuçta hayatta en başarılı olacaklardır. Okulda sıkı bir işçi olmak, zamanında ödevleri tamamlamak, her ödev için azami gayretinizi göstermek,  ihtiyaç duyduğunuzda fazladan yardım istemek  , testler ve sınavlar için çalışmak için zaman harcamak ve zayıflıkları tanımak ve iyileştirmek için yollar aramak demektir.


03

Onlar Katıldılar
Futbol Takımı
Getty / Hero Resimleri
Müfredat dışı etkinliklerde bulunmak, öğrencinin akademik başarıyı artırabilecek güven kazanmasına yardımcı  olabilir. Okulların çoğu, öğrencilerin katılabileceği ders dışı etkinliklerin bir bolluğunu sağlar. Çoğu iyi öğrenci, ister atletizm, ister Amerika'nın Gelecekteki Çiftçileri veya öğrenci konseyi olsun, bazı etkinliklere katılır  . Bu etkinlikler, geleneksel bir sınıfın basitçe sağlayamayacağı pek çok öğrenme fırsatı sunar. Bu faaliyetler aynı zamanda liderlik rollerini üstlenmeleri için fırsatlar sunar ve genellikle ortak bir amaca ulaşmak için insanlara bir ekip olarak birlikte çalışmayı öğretir.


04

Onlar lider
Nesne teftiş çocuklar
Getty Images / Zero Creatives
Öğretmenler, sınıflarında doğal lider olan iyi öğrencileri sever. Bütün sınıfların kendine özgü kişilikleri vardır ve genellikle iyi liderleri olan sınıflar iyi sınıflardır. Aynı şekilde, akran liderliğinden yoksun olan sınıfların üstesinden gelmek en zor olabilir. Liderlik becerileri genellikle doğuştan gelir. Sahip olanlar ve sahip olmayanlar var. Aynı zamanda akranlarınız arasında zaman içinde gelişen bir beceridir. Güvenilir olmak, lider olmanın kilit bir bileşenidir. Sınıf arkadaşlarınız size güvenmiyorsa, o zaman lider olmayacaksınız. Akranlarınız arasında liderseniz, örnek olma ve diğerlerini başarılı olmaları için motive etme gücüne sahip olma sorumluluğuna sahipsiniz.

05

Motive oldular
Uçaklar alanında kızla
Getty Images / Luka
Motivasyon birçok yerden geliyor. En iyi öğrenciler başarılı olmak için motive olmuş öğrencilerdir. Aynı şekilde, motivasyonu olmayan öğrenciler ulaşması en zor olanları, sık sık sıkıntı çeken ve sonunda okulu bırakan öğrencilerdir. 

Öğrenmeye motive olan öğrencilere öğretmeleri kolaydır. Okulda olmak, öğrenmek ve başarılı olmak istiyorlar. Motivasyon, farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Bir şey tarafından motive edilmeyen çok az insan var. İyi öğretmenler  çoğu öğrenciyi bir şekilde nasıl motive edeceğini bulacaktır, ancak kendi kendine motive olan öğrencilere ulaşamayanlardan daha kolaydır.

06

Onlar Problem Çözücü
Yapboz kız
Getty Images / Marc Romanell
Hiçbir problem, problem çözücü olma yeteneğinden daha fazlasına sahip değildir. İle Ortak Çekirdek devlet standartlarına  problem çözme usta olmalarını gerektiren bu okullar geliştirmeyi yoğun çalışmak zorunda olduğu ciddi bir beceridir. Doğru problem çözme becerisine sahip öğrenciler, büyük ölçüde bilgiye sahip olmaları nedeniyle bu kuşakta çok az uzakta bulunurlar.

Gerçek problem çözme yeteneklerine sahip olan öğrenciler, öğretmenlerin sevdikleri nadir mücevherlerdir. Diğer öğrencilerin problem çözücüler haline gelmelerine yardımcı olacak bir kaynak olarak kullanılabilirler.

07

Fırsatları Ele Geçirdiler
Kız geçiş ipi köprü
Getty Images / Johner Resimleri
ABD'deki en büyük fırsatlardan biri, her çocuğun ücretsiz ve halka açık bir eğitime sahip olmasıdır. Ne yazık ki, her insan bu fırsattan tam olarak yararlanamamaktadır. Her öğrencinin bir süre okula gitmesi gerektiği doğrudur, ancak bu her öğrencinin bu fırsatı yakaladığı ve öğrenme potansiyelini en üst düzeye çıkardığı anlamına gelmez.

Amerika Birleşik Devletleri'nde öğrenme fırsatı değer düşüklüğüne uğradı. Bazı ebeveynler eğitimde değer görmez ve bu da çocuklarına geçer. Okul reform hareketinde genellikle göz ardı edilen üzücü bir gerçektir  . En iyi öğrenciler, gördükleri fırsatlardan yararlanır ve aldıkları eğitime değer verir.

08

Onlar katı vatandaşlar
Sırada bekleyen çocuklar
Getty Images / JGI / Jamie Grill
Öğretmenler size kuralları ve prosedürleri izleyen öğrencilerle dolu olan sınıfların öğrenme potansiyellerini en üst düzeye çıkarma konusunda daha iyi bir şansları olduğunu söyleyecektir. İyi davranış gösteren öğrencilerin, öğrenci disiplini istatistiği olan meslektaşlarından daha fazla şey öğrenmesi muhtemeldir. Disiplin problemi olan zeki  öğrenciler var . Aslında, bu öğrenciler genellikle öğretmenler için nihai sıkıntıların kaynağıdır çünkü davranışlarını değiştirmeyi seçmedikleri sürece zekalarını asla en üst düzeye çıkarmazlar.

Sınıfta iyi davranan öğrenciler, akademik olarak mücadele etseler bile, öğretmenlerin başa çıkmaları kolaydır. Kimse sürekli sorunlara neden olan bir öğrenciyle çalışmak istemez, ancak öğretmenler kibar, saygılı ve kuralları takip eden öğrenciler için dağları hareket ettirmeye çalışacaktır.

09

Destek Sistemine Sahipler
Çocuk ve baba verandada
Getty Images / Paul Bradbury
Ne yazık ki, bu kalite bireysel öğrencilerin genellikle üzerinde çok az kontrole sahip oldukları bir özelliktir. Ailenizin veya vasilerin kim olduğunu kontrol edemezsiniz  . Büyüyen iyi bir destek sistemine sahip olmayan pek çok başarılı insan olduğunu da belirtmek önemlidir. Bu, üstesinden gelebileceğiniz bir şeydir, ancak sağlıklı bir destek sisteminiz varsa, bunu çok daha kolaylaştırır.

Bunlar aklınıza en çok ilgi duyan insanlar. Sizi başarıya götürür, öneride bulunur ve kararlarınızı yaşamınız boyunca yönlendirir ve yönlendirir. Okulda, ebeveyn / öğretmen konferanslarına katılır, ödevinizin  yapıldığından emin olun,  iyi notlar almanızı gerektirir ve genel olarak akademik hedefler belirlemeniz ve ulaşmanız için sizi motive eder. Sıkıntı zamanlarında sizin için oradalar ve başarılı olduğunuz zamanlarda sizi neşelendiriyorlar. Mükemmel bir destek sistemine sahip olmak sizi bir öğrenci olarak yapmaz veya bozmaz, ancak kesinlikle size bir avantaj sağlar.

10

Onlar güvenilir
El sıkışan çocuklar
Getty Images / Simon Watson
Güvenilir olmak, yalnızca öğretmenlerinize değil aynı zamanda sınıf arkadaşlarınıza da hitap edecek bir niteliktir. Kimse kendilerini nihayetinde güvenemeyecekleri insanlarla kuşatmak istemez. Öğretmenler, güvendikleri öğrencileri ve sınıfları severler; çünkü onlara aksi takdirde göze çarpmayacakları öğrenme fırsatları sağlayan özgürlükler verebilirler.

Örneğin, eğer bir öğretmen Birleşik Devletler başkanının bir konuşmasını dinlemesi için bir grup öğrenciyi alma fırsatı bulduysa, eğer sınıf güvenilir değilse, öğretmen bu fırsatı azaltabilir. Bir öğretmen size bir fırsat verdiğinde, size bu fırsatı değerlendirecek kadar güvenilir olduğuna inancınızı veriyor. İyi öğrenciler, güvenilir olduklarını kanıtlamak için fırsatlara değer verirler.

Kaynak: https://www.thoughtco.com/perfect-student-characteristics-4148286

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol