EN GÜZEL DERS BOŞ DERS!

Arkadaşlar bir kaç yıldır yaptığım bir uygulamayı söyleyeyim. Belki yapmak isteyenler olur.
Boş bir ders için görevlendirildiğim zaman gerçekten sevinerek gidiyorum. Çünkü o derste yerime oturup "çocuklar ses çıkarmadan ödevinizi yapın" demiyorum. 
İstiklal Marşımızı akıllı tahtada açarak 10 kıtasının anlamını, taşıdığı maneviyatı, imanı, fedakarlığı ve vatan sevgisini anlatıyorum.
Öğrencilerin bir çoğu ağlamaklı oluyor. Belki de istiklal marşının sadece bir marş olmadığını farkediyorlar. İstiklal marşımız atalarımızı tanımak adına çok önemli, çok değerli.
Marşımızın anlamını kavrayınca belki de hiç tanışma fırsatı bulamadığımız ninelerimizle, dedelerimizle sohbet etme imkanı buluyoruz.
Hiçbir normal dersimden sonra öğrencilerimi bu denli etkilenmiş ve bu denli öğrenmiş olarak göremiyorum. Çok mutlu oluyorum. Herhangi bir dersin herhangi bir konusundan çok daha değerli bir kazanım elde ediyorlar. Atalarını tanıyıp, atalarıyla sohbet ediyorlar. Allah hepsinden razı olsun...
Yeni tanıştığım her sınıfta bunu mutlaka yapıyorum. Bunu bir görev olarak görüyorum. Eğer bunu ben yapmazsam belki de bu ruhu, bu imanı ve bu vatansevgisini hiç hissedemeyecekler diye düşünüyorum. İlerki yaşlarda da öğrenebilirler belki ama riske atılamayacak kadar değerli bir durum bu. Hele ki bu yaşta aşılanan iman ve vatan sevgisi tam da bize lazım olan süper ikili karışımdır. Türkü TÜRK yapan, vatan sevgisi ve imandır. Bir kuşun iki kanadı gibi...
BOŞ! DERSLERİ ÇOK SEVİYORUM, HEM DE ÇOOOK...

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol