Ek Ders Ve Uzaktan Eğitimle İlgili Çok Önemli Açıklamalar

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete'den Ek Ders Ve Uzaktan Eğitimle İlgili Çok Önemli Açıklamalar. Salgın nedeniyle uzaktan eğitime geçtiğimiz şu günlerde, özellikle öğretmenlerin ek ders ücretleri ve uzaktan eğitime dair akıllarda binlerce soru oluşmakta.
MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, 81 ilde bulunan okul müdürleriyle toplantıda alınan kararların bilgi notlarını paylaştı
Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cengiz METE, il millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan ortaöğretimden sorumlu müdür yardımcıları/şube müdürleri  ile yaptığı toplantıda, son zamanlarda tereddüte düşülen konulara açıklık getirildi
Buna göre toplantıda alınan kararlar şu şekilde sıralandı
1. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ders dağılımı sene başında yapılacak ve haftalık ders programları öğretmenlere tebliğ edilecek.
2. Canlı dersler EBA+diğer platformlardan yapılabileceği gibi tamamı da diğer platformlardan yapılabilecektir. Buna zümre öğretmenleri karar verecektir.
3. Canlı derslerin takibinin okul yönetimince yapılması zorunludur.
4. Uzaktan egitim ve öğretim sürecinin değerlendirilmesini yapmak üzere haftada bir gün öğretmenler okula davet edilecek, okulda öğretmen tarafından ders defterleri eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalanacaktır. (Öğretmenlerin okula gelişi okul yönetimince plânlanacaktır .)
5. Okul rehber öğretmenleri her gün okulda mesailerine devam edecektir.
6. Kulüp çalışmaları ve nöbet ücreti ödenmeyecektir.

7.Plânlama, hazırlık; sınıf/şube rehber öğretmenliği icin ücret ödenecektir.
8. Sayın müdürlerimiz
Canlı ders uygulamalarının hem Eba hem de diğer platformlardan yapılabileceği, ilgili planlamanın okul idaresi ve zümre başkanları tarafından yapılacağı ve bu durumda da her öğretmene ayrı şube tanımlaması ve ayrı ders programı yapılabileceğinden sınıf/şube birleştirmesi yapılmasına gerek olmayacağını belirtti. Bu durumda da ücret ödenmesi şube bazında yapılabilir
Dolayısıyla şube birleştirilmesi durumunda işlenen ders saati ne ise o sayıda ders yapılmış olur.
Dersteki şube sayısına bakılmaz.
9. Proje ve performans ödevleri zümre öğretmenleri kararları doğrultusunda elektonik ortamda öğrencilere duyurulup ödevin takibi ve değerlendirmesi yine elektonik ortamda yapılacaktır.

Değerli Müdürlerimiz,
İl MEM Müdür Yardımcımız Hatice.Ö.nin bilgilendirme mesajıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol