Eğitimciler STEM Teknoloji Çölünde Nasıl Gezinebilir?

STEM dersleri her yerde okullarda öğretilir, ancak öğrenciler sanat, beden eğitimi veya tiyatro kadar heyecanlı değillerdir (yalnız öğle veya teneffüs etmeden). STEM dersleri zorunludur, ancak seçmeli ve yaratıcı dersler öğrencilerin heyecanlandırdıkları şeydir. Ancak, STEM eğitimine yeni bir yaklaşımla yaklaşırken, öğretmenler öğrencilere STEM derslerinin ne kadar heyecan verici olduğunu gösterebilirler.

Başlamak için, sadece haber başlıklarını gözden geçirmeleri gerekiyor: giderek daha karmaşık AI'lerin sınıflarımıza girme yolunu bulmasından Mars'ı döken böcek droidleri olasılığına, on yıl önce bilim kurgu gibi görünen şey şimdi gerçek. Geleceğin teknolojisi, STEM'in bir parçasıdır ve öğrencilere bu gelişmelere bir pencere açmak, kesinlikle ilgiyi çekecektir.

Ancak eğitimciler, öğrencilerin ilgisini çektikten sonra ne yapabilir? Teknoloji çöllerinde STEM eğitimini geliştirebileceğimiz bazı yolları keşfedelim.

Daha İyi STEM Eğitimi için Üç Fikir
En iyi STEM dersleri, ilginç, uygulamalı aktiviteleri bilgisayar tabanlı öğrenme ile birleştirir. Her iki bileşen olmadan, öğrenciler STEM'e çok yönlü bir giriş yapmazlar. Ortak bir STEM dersi, yumurta bırakma mücadelesidir. Muhtemelen bunu sitcom'larda gördünüz ya da belki kendiniz tasarladınız. İkinci bir hikayeden düştüğünde çiğ yumurtayı güvende tutabilecek bir araç yapmalısınız.

Teknoloji sayesinde, bugünkü STEM dersleri bu temel zorluğun çok ötesine geçebilir (yine de sınıflara dahil etmek iyi olabilir). İşte birkaç ders fikri:

Öğrencileri dört kişilik gruplara ayırın ve bir tasarım yarışmasında yarışmalarını sağlayın. Onlara belirli bir görev atayın ve sonra çözümü planlamak, tasarlamak ve inşa etmek için birlikte çalışmalarını sağlayın. Lego Mindstorms , uygulamalı tasarımı bilgisayar bilimleriyle birleştirerek bu tür bir ders için belirlenmiş bir STEM eğitimi vermektedir.
Jeopardy'ye benzer bir yarışma yarışması düzenleyin. Öğrencilerin oyun sistemini tasarlamaları sizin için daha iyidir. Daha sonra sorularla doldurabilirsiniz.
Öğrencilerinizi diğer okullardan takımlarla rekabet edebilecekleri bir robot yarışmasına dahil edin . Öğrenciler sadece bir STEM projesi üzerinde birlikte çalışmakla kalmayacak, aynı zamanda ilgi alanlarını paylaşan diğer öğrencilerle de buluşacaklar. Bu, özellikle diğer okul faaliyetlerinin dışında bırakıldığını düşünen içe dönükler için işe yarayabilir.
Ders planlarını geliştiren öğretmenler öğrencileri gerçek dünyadaki STEM alanlarına girmeye hazırlayacaktır. Yeni teknolojiyi sınıfınıza dahil etmek ve bunu potansiyelinden tam anlamıyla kullanmak, eğitimin başarısı için bir reçetedir - ve bunu yapmak bile bankayı kırmak zorunda değildir.

STEM Dersleri Uygun Maliyetli Olabilir
STEM sıklıkla yeni çağ teknolojisi içermesine rağmen, dersler ve projeler pahalı olmak zorunda değildir. Harlem'deki Frederick Douglass Akademisi, öğrencilerin analog ve dijital girdiler hakkında öğrendiklerini kullanarak değiştirilmiş balkabakları oluşturduğu bir ay süren “hack-o'-fenerleri” ile kanıtladı . Kabaklar, kanat çırpma, yanan gözler ve dans eden bileşenler gibi özelliklere sahipti.

Kullanılan teknolojiler açık kaynaklı ve ucuzdu, bu da okul bütçesine uygun hale geldi ve öğrencilerin kendileriyle projeleri eve götürmelerini sağladı. Öğrenciler , pratik olarak herhangi bir amaç için tasarlanabilen, programlanabilir “mini bilgisayarlar” olan Arduino panolarıyla çalıştılar . Okul, projenin öğrencileri evdeyken bile meşgul tuttuğunu buldu - çocuklar kabakları üzerinde çalışmaya devam ederken e-postalar gecenin ortasında veya sabahın erken saatlerinde gelirdi.

STEM Derslerini Diğer Konularla Birleştirin
STEM ile ilgilenemiyor gibi görünen öğrenciler, diğer derslerle birleştirildiklerinde dersleri daha ilginç bulabilir. STEM öğretme araçlarını kullanmak, konular arasındaki boşlukları kapatmanıza yardımcı olarak öğretmenizi dramatik şekilde geliştirebilir.

İngilizce öğretmeniyle bağlantı kurun ve öğrencilerin İngilizce dersinin okuduğu bir kitapta yer alan bir ev için 3B kat planları oluşturmalarını sağlayın. Bu, özellikle öğrencilerin metin içindeki ortamları görselleştirmek için mücadele edebilecekleri tarihsel veya fütüristik ortamlarda yer alan literatür için faydalıdır.
Tarih dersini seven öğrenciler , kendi oyunlarını yazmak için MIT tarafından geliştirilen Scratch uygulamasını kullanabilirler . Öğrenciler daha sonra belirli olayları veya insanları onlara öğretmek için uygulamalarını sınıfa sunabilirler.
Resim öğretmeni ile ortak olun ve öğrencilerden kendi başlarına boyayabilecek bir robot kol tasarlamalarını isteyin. Öğrenciler ayrıca bilgisayarlarında ünlü resimleri yeniden oluşturabilirler.
Spor dersleri, öğrencilerin spor izleyicileri giymesini sağlayabilir. Toplanan bilgiler daha sonra fiziksel aktivitenin vücudu nasıl etkilediğini göstermek için biyoloji dersinde kullanılabilir.
Öğrencilerin STEM eğitiminin sadece fen veya matematik dersine verilmiş olmadığını anlamaları önemlidir. Onları çok alakalı STEM alanlarını takip etmeye teşvik etmek için, gerçek dünya meselelerine bağlı olması gerekir. Buna mükemmel bir örnek, modern endüstrinin sürdürülebilirliğe odaklandığı göz önüne alındığında , biyo-mühendislik ve çevre mühendisliğidir . Öğrencilere, STEM'in bugün kullanıldığı birçok farklı yol hakkında geniş bir bilgi yelpazesi verilmelidir.

Neredeyse tüm alanlarda STEM kavramlarını anlamak büyük bir yardımdır. Örneğin, çalışan sanatçılar bile çalışmalarını pazarlamak veya analitik ve veri toplama kullanarak süreçlerini düzene sokmak için bazı STEM kavramına sahip olmalıdır. Kırsal topluluklarda yaşayan öğrenciler, daha kentsel alanlarda olduğu gibi aynı teknolojiye erişemeyebilir, ancak sosyal medya ve video konferans gibi şeyler, öğrenme potansiyellerini arttırmak için onları şirketler ve diğer öğrencilerle bağlayabilir.

Fotoğraf  Franck V.  üzerinde  Unsplash

http://teacherhabits.com/how-can-educators-navigate-the-stem-technology-desert/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol