Ders Notu 50'nin Altında Olursa Ne Olur?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ders Notu 50'nin Altında Olursa Ne Olur?
Ders notu 50'nin altında olduğu zaman, ne olur? Ders notları, 50'nin altında kalırsa, ne olur? Ders notu kaç olursa sınıfta kalınıyor? Ders notu kaç olunca, takdir ve teşekkür alınabiliyor? 

Herhangi bir dersten not ortalaması 50'nin altında olduğunda, o ders başarısız olarak sayılıyor. Bir dersten 50'nin altında notu olan yani zayıfı olan öğrenciler, Takdir ve Teşekkür belgesi alamaz.
DERS YILI SONUNDA HERHANGİ BİR DERSTEN BAŞARILI SAYILMA
 Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için; İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70, İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir.

DERS VE SINIF GEÇME ŞARTLARI
Bir dersin sorumluluğu, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.
Sorumluluk sınavlarına itiraz edilmesi durumunda bu Yönetmeliğin 49 uncu madde hükümleri uygulanır.
 Eğitim ve öğretim yılı başında yapılan sorumluluk sınavı sonunda tek dersten başarısızlığı bulunan son sınıf öğrencileri için aynı usulle takip eden hafta içinde bir sınav daha yapılır.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al