Daha Eşit Bir Eğitim İçin

Bugün sizlere bu durumu teknoloji yardımıyla çözmek isteyen yeni bir girişimden bahsetmek istiyoruz: “Voltran App”. Voltran, liseye giden öğrencileri en iyi lise öğretmenleri ve bu öğretmenlerin test, konu anlatım föyü, video ders gibi farklı kaynaklarıyla buluşturan dijital bir platform. Yaklaşık 4 ay önce IOS ve Android kullanıcılarıyla buluşan bu uygulama, teknoloji yardımıyla eğitimde fırsat eşitliğini arttırmayı ve her öğrencinin gereksinimlerine göre özelleşmiş ikinci bir okul yaratmayı amaçlıyor.

Her Dersin Seviye ve Ünitelere Göre Düzenlenmiş Çalışma Planları:

Öğrenciler uygulamaya üye olup bir konu çalışmak istediklerinde, o konu ile ilgili farklı öğretmenlerin hazırladığı ve temel-orta-ileri seviye olarak ayrılmış konu anlatım föyü, test ve videolara sınırsız bir şekilde ulaşabiliyorlar. Ayrıca konunun en hızlı şekilde öğrenilebilmesi için öğrenciler Voltran’da kendi seviyelerine göre özelleştirilmiş kaynak listeleri yardımıyla bir konuyu adım adım çalışıp ilerlemelerini kontrol edebiliyor, haftalık çalışma planları oluşturabiliyor ve konu bazında ders çalışma performanslarını takip edebiliyorlar. Uygulama reklamsız olduğu için öğrencilere dikkatlerini dağıtmadan odaklanabilecekleri bir platform verme açısından da büyük bir avantaj sağlıyor.

Uygulama şu an için test sürecinde ve ücretsiz olmasına rağmen, platformda kaynağı bulunan öğretmen sayısı 50’yi geçmiş durumda, bu öğretmenlerin Voltran’a oldukça ilgi gösterdiğini gösteriyor. Yalnızca bir kaliteli öğretmene bile ulaşmanın öğrencilerin  hayatında yaratacağı fark düşünüldüğünde Voltran daha şimdiden tüm öğretmenlerin kendi öğrencilerine gönül rahatlığıyla önerebileceği bir uygulama haline gelmiş durumda.

Bu açıdan bakıldığında Voltran “İyi bir öğretmene ulaşmak en büyük mucizedir” sözünü ortadan kaldıracağa benziyor. Voltran ile ilgili daha fazla bilgi almak için www.voltranapp.com websitesini ziyaret edebilir ya da info@voltranapp.com’a e-posta gönderebilirsiniz. Ya da Apple Store ya da Google Play’den Voltran App uygulamasını indirip kendiniz de deneyebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol