ÇOCUĞU BİRİNCİ SINIFTA OKUYACAK ANNE BABALAR

(Öğretmenin önerisi dışında) Çocuğunuza herhangi bir set veya başka bir kaynak almayın.
Çocuğunuza okuma yazma öğretmeye çalışmayın.
Çok iyi bilmiyorsanız çocuğunuza harfleri yazma çalışması yaptırmayın. Yanlış öğretirsiniz düzeltmek öğretmene kalır.
Seslerin okunuşunu vermeyin. Genelde sizin harflerin okunuşunu veriş şekliniz çocuğunuzun okuma yazma sürecini geciktirir.
Çocuğunuzun okuma yazma çalışmasına katkı sağlamak için mutlaka öğretmeninin önerisini bekleyin. 
Acele etmeyin, panik yapmayın. Okuma yazma süreci gözünüzde büyüttüğünüz kadar zorlu bir süreç değildir.
Okuma yazma sürecine başlamak için 21 Eylül çok geç değildir. Emin olun öğretmeni çocuğunuzun bu süreci en iyi şekilde tamamlaması için elinden geleni yapacaktır.
Öğretmeni okuma yazma sürecinde sizin desteğinizi isteyebilir. Bekleyin, öğretmeninin tavsiyesi doğrultusunda sürece katkı sağlayın. 
Üzerinize vazife almayın. Öğretmencilik oynamayın. Öğretmen sizin ANNE BABA olarak yardımınızı mutlaka isteyecektir. O zaman üzerinize düşen görevi yapar ve çocuğunuza yardımcı olduğunuz için mutlu olursunuz. 
Pandemi süreci sadece sizin değil, çocuğunuzun öğretmeni için de zorlu bir süreçtir ve lütfen onu anlamaya çalışın. Her şey mükemmel gitmeyecektir. Anlayış ve sabır gösterin.
Panik yaparsanız yanlış kararlar alırsınız. O da çocuğunuzun eğitim hayatını olumsuz etkiler. Aklı selim davranarak doğru zamanda doğru kararla alınız. 
Süreç işlerken yardıma ihtiyacınız olduğunda bizler buralarda olacağız. Size yardımcı olacak çok sayıda öğretmen, çıkış yolunda sizlere destek verecektir. 
Kolay gelsin...
Ali ÇAM
Kahramanmaraş 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol