Çevrimiçi Eğitim İçin İpuçları


UVACollab Yardımı UVACollab Dokümantasyonu Entegre Araçlar  Çevrimiçi Toplantılar (Yakınlaştırma) Yakınlaştırmada Çevrimiçi Eğitim İçin İpuçları
Yakınlaştırılmış Çevrimiçi Eğitim İçin İpuçları
Aşağıdaki öneriler, Zoom'da çevrimiçi bir ders düzenlemeye başlamanıza yardımcı olabilir.

Çevrimiçi dersinize hazırlanın.
Zoom'u bilgisayarınıza kurun.

Zoom istemcisini (yeni pencerede açılır) PC veya Mac'inize kurun ve / veya Zoom uygulamasını mobil cihazınıza ekleyin.

UVACollab'da sınıf seanslarınızı planlayın.
Yakınlaştır:
Çevrimiçi toplantıları nasıl planlayabilirim? Bölümündeki adımları izleyin. UVACollab sitenizde sınıfınızı ayarlamak için.

Alanınızı ayarlayın.

Çevrimiçi eğitim verirken, sınıf tutmaya elverişli fiziksel bir alanda çalışmalısınız. Sanal sınıfınızı daha ilgi çekici hale getirmek için:

Minimum arka plan gürültüsü ve dikkat dağıtıcı unsurlarla sessiz bir odada çalışın.
Ders sırasında öğrencilerinizin görebilmesi için bilgisayarınıza bir web kamerası bağlayın.
İyi bir mikrofon kullanın. Gürültü önleyici bir kulaklık önerilir.
Zoom ile tanışın.
Bir pratik seansına katılın.
Dersten önce, sesinizi ve web kameranızı test etmek ve sohbet ve diğer kontrollere aşina olmak için bir Yakınlaştırma testi oturumuna (yeni pencerede açılır) katılın .

İpucu: Test oturumunda web kameranızı etkinleştirdiğinizde, arka planda kamerada rahatsız edici hiçbir öğenin görünmediğini kontrol edebilirsiniz.

Erişilebilirlik özellikleri hakkında bilgi edinin.
Web'de gezinirken yalnızca klavye, ekran okuyucu veya başka bir yardımcı teknoloji kullanıyorsanız, Zoom'un erişilebilirlik özellikleri ve klavye kısayolları (yeni pencerede açılır) hakkında bilgi edinin .

Erişilebilirlik kolaylıklarının yerinde olduğundan emin olun.

Sanal sınıfınızı tüm öğrenciler için erişilebilir kılmak için ipuçları için UVA'nın Yakınlaştırma Erişilebilirliği En İyi Uygulamalarını (yeni pencerede açılır) inceleyin .

Bir öğrencinin canlı altyazı gereksinimi gibi çevrimiçi kurslara özel bir ihtiyacı varsa , öğrencinin katılması için her şeyin ayarlandığından emin olmak için Öğrenci Engelli Erişim Merkezi (yeni pencerede açılır) ile koordinasyon sağlayın.

Katılımcıları Sessize Al seçeneğini etkinleştirin.

Sınıf için toplantınızı oluştururken, girişte katılımcıları sessize al seçeneğini seçin, böylece öğrencilerin mikrofonları odaya katıldıklarında varsayılan olarak devre dışı bırakılır.

Bu seçeneği etkinleştirmeye yönelik adımlar için bkz. Çevrimiçi toplantıları nasıl planlayabilirim?

İpucu: Arka plandaki gürültüyü önlemek ve öğrencilerin derse veya tartışmaya odaklanmalarını sağlamak için konuşmayan birinin mikrofonunun sesini kapatmak en iyi uygulamadır.

Ses ve videonuzu test edin.

Ses ve videonuzun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için dersten birkaç dakika önce toplantınıza katılın.

Bir ders planı hazırlayın.
Öğrencilerle paylaşabileceğiniz her sınıf için bir gündem veya konu listesi içeren bir belge veya slayt oluşturun.

Zoom'da belge ve slayt paylaşma adımları için, bkz. Yakınlaştırma Yardımı: Ekranınızı paylaşma (yeni pencerede açılır) .

Toplantınızı kaydedin.

Sınıf toplantınızı buluta kaydetmek, öğrencilerin tartışmayı daha sonra gözden geçirmesine olanak tanır. Bu, sınıfa katılamayan veya dersi anlayışlarını pekiştirmek isteyen öğrencilere yardımcı olacaktır.

Önerilen : Mümkün olduğunda, çok sayıda kısa ders bölümü kaydedin (tek bir tam uzunlukta kayıt yerine), böylece Yakınlaştırma kayıtları daha hızlı işlenecektir.

Önemli: Öğrencilere kayıtlı bir oturumu devre dışı bırakma seçeneği verin, bu durumda Toplantıdan Ayrıl'ı seçebilir ve kaydı daha sonra görüntüleyebilirler.

İpucu: Kaydedilmiş bir toplantıya başlamadan önce Zoom hesabınızda ses dökümü özelliğini etkinleştirmek için adımları izlemeyi düşünün . Öğrenciler daha sonra bir videodaki belirli noktaları kolayca aramak ve atlamak için bir konuşma metni kullanabilir.

Kaynak: https://uvacollab.screenstepslive.com/s/help/m/integrations/l/1214518-tips-for-teaching-online-in-zoom

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol