Canlı Dersler Azaltılmalı

Çocukların ekran karşısında bu kadar kalması sağlıklı değil. Uzaktan eğtim sürecinde bir çocuğun EBA tv  yayınlarını izlemesi ayrıca her gün ilkokullarda 6, ortaokullarda 7, liselerde 8 saat canlı derse katılması, üzerine birde EBA’dan verilecek ödevleri yapması  günlük 8-10 saat ekran karsısında durmalarını gerektirir.
Canlı dersler azaltımalı sadece kritik kazanımları kapsayacak şekilde düzenlenmelidir.
İlkokullarda 2 ders  EBA TV + 2 canlı ders yapılması yeterli olur. Dersler yarımşar saat olduğu için çocuklar günlük 2 saat ekran karşısındakalır. Ödevlerle birlikte bu süre  ikibuçuk  saati geçmemelidir. Bu şekilde cumartesi günleri de dahil edilirse haftada 12 canlı ders işlemiş adana escort olur. 12  saat Eba TV yayını ile birlikte toplam 24 ders eder. 
 Ortaokullarda 2 ders EBA TV +  3 canlı ders yapılmalı, ekrana maruz kalma süresi ödevlerle birlikte  üç  saati geçmemelidir. Bu şekilde cumartesi dahil haftalık 18 canlı ders olur. 12  saat Eba TV yayını ile birlikte toplam 30 ders eder. 
 Liselerde  2 ders EBA TV+ 4 canlı ders yapılmalı, ekrana maruz kalma süresi ödevlerle birlikte  dört saati geçmemelidir.  bu şekilde cumartesi dahil haftalık  24 canlı ders olur. 12  saat Eba TV yayını ile birlikte toplam 36 ders eder. 
Canlı dersler telafi eğitiminde yapıldığı gibi ilkokul, ortaokul ve liseler için farklı saat dilimlerine ayrılmalı, evdeki bilgisayarı ilkokul, ortaokul veya liseye kardeşlerin kullanması mümkün kılınmalıdır. Bu durum EBA altyapısını da rahatlatacaktır.
Doğan CEYLAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol