31 Ağustos'ta Okula Gitmek Mecburi mi? Önümüzde ki Yıl Okula Gitmek Zorunlu mu Olacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

31 Ağustos'ta okula gitmek zorunlu mu olacak? Okula gitmeyen öğrencilerin durumu ne olacak? Okula gitmeyen öğrenciler devamsızlık mı yapmış olacak? 

Aylardır süren salgın nedneiyle bu dönem okullar erken tatile girmek zorunda kaldı. MEB geçtiğimiz hafta 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini açıklamıştı. 

Salgının devam etmesi yeni eğitim öğretim yılında çocukların okullarda kendilerini nasıl koruyacağı sorusunu akıllara getiriyor. Milyonlarca veli endişeli. Salgının gölgesinde  ve salgın bitmeden çocuklarını okula göndermeme konusunda bir çok veli hem fikir.

Peki 31 Ağustos'ta başlayacak olan eğitim öğretime çocuğunuzu göndermezseniz çocuğunuza ne olur? Okula gitmeyen öğrenciler devamsızlık mı yapmış olacak? 

Çocuğunu okula göndermek istemeyen velilere kötü haber çünkü okula gitmek mecburi olacak. Eğer çocukta her hangi bir corona belirtisi yaşanırsa çocuk okula gitmeyecek ama diğer türlü çocuğunuzu mecburen okula göndermek zorunda kalacaksınız.

Eğitim-Öğretim takvimine baktığımızda, tüm planların yapıldığı ve müfredatların oluşturulmaya başladığını görüyoruz. Dolayısı ile okullarda devamsızlık sayılmaya başlayacak, bu da okula gitmeyi zorunlu kılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol