21. Yüzyıl Öğretmenin Özellikleri


Uyarlanabilirler
Oraya ne geliyorsa oraya adapte olabilirler. Günümüz dünyasında öğretmen olmak, sürekli değişen araçlara ve okullarda uygulanan değişikliklere uyum sağlamak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Akıllı tahtalar kara tahtaların yerini alıyor ve tabletler de ders kitaplarının yerini alıyor ve 21. yüzyıl öğretmeni bunun için iyi olmalı.


Yaşam Boyu Öğrenenler
Bu eğitimciler öğrencilerinden sadece ömür boyu öğrenenleri beklemiyorlar, aynı zamanda onlar. Mevcut eğitim trendleri ve teknolojisi ile güncel kalıyorlar ve eski ders planlarını nasıl daha güncel hale getireceklerini yıllar öncesinden nasıl değiştireceklerini biliyorlar.

Teknoloji anlayışlı mısınız
Teknoloji hızla değişiyor ve bu da 21. yüzyıla ait bir öğretmenin sürüşe devam edeceği anlamına geliyor. En son teknoloji, ister ders isterse not almak olsun , öğretmen ve öğrencinin daha iyi ve daha hızlı öğrenmesini sağlayacaktır. Etkili bir öğretmen, en yeni gadget'ı öğrenmenin, öğrencilerinin eğitimini gerçekten değiştirebileceğini biliyor, bu nedenle sadece yeni trendlerde güncel değiller, aynı zamanda nasıl ustalaşılacağını da gerçekten biliyorlar.

Nasıl İşbirliği Yapılacağını Bilin
Etkili bir 21. yüzyıl eğitimcisi, bir ekip içinde işbirliği yapmalı ve iyi çalışmalıdır. Son on yılda, bu önemli beceri okullarda oldukça hızlı bir şekilde büyüdü. Fikirlerinizi ve bilgilerinizi başkalarıyla paylaşabildiğiniz zaman öğrenmenin daha etkili olduğu kabul edilir. Uzmanlığınızı ve deneyiminizi paylaşma ve diğerlerinden iletişim ve öğrenme, öğrenme ve öğretme sürecinin önemli bir parçasıdır.

İleri Düşünmek
Etkili bir 21. yüzyıl eğitimcisi, öğrencilerinin geleceğini düşünür ve onlardan doğabilecek kariyer fırsatlarının farkındadır. Her zaman geride kalan hiçbir çocuğun kalmamasını sağlamayı planlıyorlar, böylece bugünün çocuklarını gelecekte geleceklere hazırlamaya odaklanıyorlar.

Meslek Avukatı mısınız
Onlar sadece öğrencileri için değil meslekleri için de bir savunucudur. Günümüzdeki öğretmenler, müfredattaki ve Ortak Çekirdekteki tüm değişiklikler nedeniyle yakından gözetleniyorlar . Geriye oturmak yerine, 21. yüzyıl öğretmeni kendileri ve mesleği için bir tavır alır. Eğitimde neler olup bittiğine çok dikkat ediyorlar ve bu sorunları dikkatle ele alıyorlar.

Ayrıca öğrencileri için de savunurlar. Günümüzün sınıfları, birileriyle ilgilenmeleri, tavsiye vermeleri, cesaretlendirmeleri ve dinleme kulağı alması gereken çocuklarla doludur. Etkili öğretmenler bilgi ve uzmanlıklarını paylaşır ve öğrencileri için rol modeli olarak hareket eder.

21. yüzyıl öğretimi, her zaman öğretmiş olduğunuz fakat bugünün araçları ve teknolojisi ile öğretmek demektir. Günümüz dünyasında önemli olan her şeyi kullanmak, öğrencilerin günümüz ekonomisinde yaşayabilmeleri ve gelişebilmelerini, ayrıca öğrencilere rehberlik etme ve onları geleceğe hazırlama yeteneğini kazanmalarını sağlar.

Kaynak:https://www.thoughtco.com/characteristics-of-a-21st-century-teacher-2081448

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol