UZAKTAN EĞİTİM İÇİN ÇOK ACİL DESTEK VERİLMELİDİR!

Madem uzun bir süre uzaktan eğitim yapacağız. Devletimizin tüm öğrencilerin uzaktan eğitime kavuşması için gerekli tedbirleri alması ve destek vermesi gerekmektedir. 
Uzaktan eğitime hiç bir şekilde ulaşamayan, zor ulaşan, imkanlarını zorlayan milyonlarca aile vardır ve devletimiz fırsat eşitliğiyle uyuşmayan bu durumu düzeltmek zorundadır.
Uzaktan Eğitimin daha verimli geçmesi ve mümkün olduğu kadar tüm öğrencilerin faydalanması için aşağıdaki hususların acilen hayata geçirilmesi gerekmektedir.
Öğretmenlerin alacağı bilgisayarlarda en azından KDV kadar indirim yapılmalıdır.
Öğrenci velilerinin alacağı bilgisayar ve tabletlerde en az KDV kadar indirim yapılmalıdır. 
Bir evde iki ya da daha fazla öğrenci varsa indirim oranı da artırılmalıdır. Devletimiz ikinci çocuk için alınacak tablete yüzde 50 gibi bir destek verebilir.
Uzaktan eğitim veren öğretmenlerin sabit internet ya da mobil internetlerinden biri ücretsiz ya da yüzde 50 indirimli olmalıdır. Öğretmenlerin okula giden çocukları varsa mobil internetlerinden Eba, Zoom, Youtube, Whatsapp uygulamalarına giriş tamamen ücretsiz olmalıdır.
Velilerin evlerinde kullandıkları sabit internet ücretsiz ya da yüzde 50 indirimli olmalıdır. Bir ailede kaç öğrenci varsa o kadar telefonda kullanılan internetten Eba, Zoom, Youtube, Whatsapp uygulamalarına giriş tamamen ücretsiz olmalıdır. Örnek; Bir ailede bir öğrenci varsa seçilen bir telefondan, üç öğrenci varsa üç telefondan bu uygulamalarda harcanan internetten ücret alınmamalıdır.
İnternet çekmeyen kırsallardaki okullar tedbirli bir şekilde açılmalıdır. Zaten bu tür köylerde öğrenci sayısı az olacağından okulların açılmasında bir sakınca olmayacaktır.
Eba "çok kalabalık" uyarısı vermeye devam edecekse acilen "ebailkokul.gov.tr" "ebaortaokul.gov.tr" ve "ebalise.gov.tr" siteleri hayata geçirilmelidir.
Tüm bunların dışında öğretmenlerden gelen görüşler dikkate alınmalı ve zaman kaybetmeden gerekli tedbirler alınmalıdır.  Uzaktan eğitimi sahada uygulayan öğretmenlerin görüşlerinden faydalanılmalıdır.
ÖĞRETMENLER OLARAK BÜYÜK BİR SAMİMİYETLE UZAKTAN EĞİTİMDE ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ!
Öğretmen camiası olarak sadece elimizi değil, gövdemizi de taşın altına koyduk ve mücadele ediyoruz. Büyük bir çoğunluğumuz sadece haftada 8 saat eba canlı ders ile yetinmiyor, çok farklı platformları kullanarak öğrencilerimize eğitim vermeye çalışıyoruz.
Lütfen bizi dinleyin. Sözlerimize, çığlıklarımıza, haykırışlarımıza kulak verin.
Biz; tek bir öğrencimizin bile eğitimden uzak kalmasını istemiyoruz.
Bu süreci 17 milyon öğrencinin ve 34 milyon velinin umudu olan bir milyon öğretmenle birlikte yürütmeye çalışın.
İsteklerimiz kendi şahsımız için değil 17 milyon öğrenci içindir.
Saygılarımla...
Ali ÇAM
KAHRAMANMARAŞ 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol