Uzaktan Eğitim Döneminde Yaşanan Stresi Yok Etmek İçin

İçeride: Uzaktan öğrenme sırasında daha huzurlu ve mutlu hissetmek için güçlü stratejiler bulun.

Aylardır ilk alışverişimdi . Pandemi patladığında, kocamın tüm bakkal alışverişini yapacağına karar verdik çünkü yanlarında çocuk sahibi olma olasılığı daha düşüktü.

Maskeli olarak, her koridorda roka, elma, süt kapıp kızımın çok sevdiği mor paketteki krakerleri bulmak için elimden gelenin en iyisini yaptım.

Bir yanlış dönüş oldu ve bir sürü çözülmemiş duygular yaşadım

Mart ile o yaz günü arasında bir yerde, mağaza güneş kremi, şamandıralar ve piknik gereçlerinin yerini almıştı. Midem düştü ve Elmer'in yapıştırıcısı, Crayola markörleri ve yemek setlerini görünce nabzım yükseldi. Bir salgın sırasında okula dönüş kaçınılmazdı. Ama ne hissettiğime değinmeye başlamamıştım ne de bunların nasıl sonuçlanacağına dair bir fikrim yoktu.

Bugüne hızlı bir şekilde gelin ve okullarımız yüz yüze eğitime geri dönmeyi planlıyor.

Ancak kocam ve ben, diğer birçok ebeveynle birlikte, Mart ayının tekrarlanmasını bekliyoruz - burada her şey uzaktan eğitime taşınıyor. Ve biz de buna göre plan yapmaya karar verdik. Planımız sadece bir olasılık olsa da, birçok aile bu yıl okulun ilk yarıyılında uzaktan eğitim aldı

Ve bununla birlikte aşağıdaki gibi sorular da gelir:
Çocuğumun sosyal hayatı nasıl olacak?

Ben bir diplomam yok eğitim veya matematik. Çocuğuma nasıl öğreteceğim?

Çocukların bu kadar ekran başında olması kötü değil mi?

Anaokulundaki çocuğumun yanlışlıkla günde birkaç kez zum oturumunu kapatmasını nasıl önleyebilirim?


Çocuğumu nasıl motive edebilirim, ödevini bitirmesini ve kendi işimi yaptırmasını nasıl sağlayabilirim?
Çocuklarım kamera önünde olmak istemiyor. Ben ne yaparım?

Okuyun: Şimdi eğitimi temelden değiştirmenin tam zamanı

Gerçek şu ki - uzaktan öğrenmeyle mücadele eden sadece siz ve çocuklarınız değilsiniz.
Araştırmacılar, Çinli çocukların pandeminin ilk aşamalarında toksik stresten etkilendiğini buldu ( 1 ). Şimdi, Kuzey Amerikalı çocuklar muhtemelen savaş ya da kaç tepkilerinin kronik ve tekrar tekrar aktivasyonunu yaşıyorlar.

Washington Post'un belirttiği gibi, çocuklar ve ebeveynleri  başa çıkamıyor . Pandeminin başlangıcından bu yana, daha fazla insan intihar yardım hatlarını ve diğer akıl sağlığı kaynaklarını kullanıyor. Çocuklar okul için ekranların önünde oturmadıklarında, ebeveynlerin işlerini yapabilmeleri için ekranlarda olma olasılıkları yüksektir. Şimdi her üç ilkokul öğrencisinden birinin okuma ve yazma becerilerini kaybettiği tahmin edilmektedir ( 2 ). Washington Post yazarı Alice Kuo, "Beyinlerinin ses hızından daha hızlı büyüdüğü ve değiştiği bir zamanda dünyaları alt üst oldu. Hepsi toksik stres yüzünden. "

Küresel bir pandemi sırasında uzaktan öğrenme, rutin olmaktan başka bir şey olmadığı için, garantili, herkese uyan tek bir çözüm yoktur. Bununla birlikte, sanal öğrenmenin stresini en aza indirmeye yardımcı olabilecek bazı genel stratejiler vardır.


Uzaktan öğrenme sırasında daha rahat hissetmek için 5 güçlü strateji
Mutlak pazarlık konusu olmayanlarınızın ne olduğunu belirleyin ve bırakın onlar size yol göstersin.
Pazarlık konusu olmayanlarınız zaten gün gibi netleşmiş olabilir. Ya da ailenizin hedeflerinin ne olduğunu düşünmeniz gerekebilir.

Bazı örnekler:

Evden çalışırken profesyonel işlerinizde bir standart oluşturmak,
Evden veya evden uzakta çalışırken işinizi korumak,
Mücadele eden bir çocukta okuryazarlık veya aritmetik beceriler geliştirmek.
Veya herkesin akıl sağlığını kontrol altında tutmak.
Kendi ailemde iki önceliğim şunlardı:

Gereksiz işleri zorlamak yerine öğrenme arzularını sürdürmek.
Ruh sağlığı.
Bu, ödevlerin sayısı oğlumuzu strese soktuğunda ve bizim tamamlamamız için gerçekçi olmadığında, temellere geri dönme konusunda öğretmenle konuştuğumuz anlamına geliyordu.

Öncelikleriniz ne olursa olsun, karar vermeye rehberlik etmek için bunları kullanmak önemlidir. Bu aynı zamanda stresi azaltacak, gerekli olmayan şeyleri azaltmayı da kolaylaştıracaktır.

Okulla iletişim kurun ve sorular sorun.
Tüm öğretmenler ve yöneticiler benzeri görülmemiş zamanlarda olsalar da, yardımcı olabilecek zengin bilgi birikimine sahiptirler. Örneğin, öğrenmeyi ayırmanın ve mücadele eden çocukları desteklemenin yolları var.

Ayrıca, öğretmenlerin çizgiyi nereye çekmeniz gerektiğini bilmelerini sağlamak da iyidir . Örneğin, makul olandan daha fazla iş varsa, okulun ne yapıp ne yapmayacağınızı bilmesi gerekir. Bu zor olsa da, çoğu eğitimci de bunalmış ve şefkatlidir. Bu nedenle, birçok kişinin bu kadar stres altında hepsini yapamayacağını anlıyorlar.

Alıntı: https://parentingfromtheheartblog.com/remote-learning/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol