Üniversite Başarı Ortalaması Neden Düştü?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

YKS'de Sıfır Çeken Aday Sayısı neden bu kadar fazla? Üniversite sınavında başarı ortalaması neden çok düşük? Üniversite sınavında başarı ortalaması neden düşük oldu? 
Son günlerde en fazla konuşulan konuların başında, üniversite sınavlarındaki başarı ortalamasının düşmesi  ve sıfır çeken öğrencilerin sayısının artmasıdır. 
Peki neden bu kadar aday, YKS'de başarısız oldu?

İşte YKS başarısılığının geçmişte alınan yanlış eğitim politikalarından geldiğini gösteren, durumlar!

1-2006 yılında yapılan müfredat değişikliği.
2-2006 yılında yapılan ilkokuma- yazma metod değişikliği.
3-İlkokula kayıt yaşının düşürülmesi.
4-yine o yıllarda yapılan liselerde sınıf geçme yönetmeliğindeki değişiklik.(Eskiden iki dersten başarısız olan öğrenci sınıf tekrarı yapardı. Şimdi 5*6 dersten dahi başarısız olsa Ortalama ile sınıf geçebiliyor. Bunu da öğrenci biliyor.
5-En önemlisi ise Okula geliş nedeninin öğrenci açısından değişmesi.( Eskiden öğrenci Okula öğrenmek için geliyordu. Amaç öğrenme idi. Şimdi ise amaç sınava hazırlanma oldu.)
Bana göre en önemli sebepler bunlar. Uzmanların bunları değerlendirmesi gerekir diye düşünüyorum.

Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı