Sayın Bakanım, Kolay Sınavla Öğretmenlerin Yeterliliği Nasıl Ölçülecek?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Sayın Bakanımız önce "Kolay sınav olacak" sözleriyle biz öğretmenleri incitmişti, şimdi "Öğretmenlerimiz ne kadar yeterli, ölçmemiz gerekiyor" sözleriyle bir yandan incitiyor  bir yandan da öğretmenlik mesleğinin toplum nazarındaki itibarını sorgulatıyor.

Ancak, Sayın bakanımızın iki açıklaması arasında ise çelişki oluşuyor. 

Kolay bir sınavla, öğretmenlerin ne kadar yeterli olduğu nasıl ölçülecek?

Bu sınav objektif bir sınav olacak mı, bu sınav  ne derece geçerli ve güvenilir bir sınav olacak, öğretmenlerin yeterliliğini ölçecek mi, sınava girmeyen öğretmenler yetersiz mi olacak, yetersiz olarak nitelendirdiğiniz öğretmenler için ne düşünülüyor?

Ayrıca aylardır kariyer basamakları girdabına çekilen öğretmenler meslekten soğudu, yılgınlık içindeler. Hangi motivasyonla yeni başlayacak eğitim öğretim döneminde verim sağlayacak, hangi motivasyonla enerji toplayacak ve hangi enerjiyi öğrencilerine, okuluna yansıtacak?

Sayın bakanımız öğretmenler sizi yanlarında istiyor, karşılarında değil!
Hepimiz gelecek nesillerimizi ufka taşıyan geminin içindeyiz. Gemi su almasın, geleceğe güvenle ilerleyelim.

Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı