Öğretmenler Öğrenciler Hakkında Neleri Bilmelidir?

Çocuğunuzun ve öğretmeninin onu vurmasını istiyorsunuz. İyi haber: Yardım edebilirsiniz! Bir öğretmenin çocuğunuzla olumlu bir ilişki geliştirmesini kolaylaştırın, ona küçük öğrencinizin hoşlandığı, hoşlanmadığı şeyler ve özel ihtiyaçları hakkında içeriden bilgi verin. (Ayrıca anaokuluyla ilgili bu kitaplarla veya ilkokulla ilgili kitaplarla çocuğunuza okulda ne bekleyebileceğini gösterebilirsiniz .) Aşağıdaki bilgileri not edin ve öğretmene gönderin ve daha fazla okul ipucu için kapsamlı sınıf kılavuzlarımıza bakın .

Favori Konular:  Çocuğunuzun beynini ateşe veren konulara dikkat edin, böylece öğretmeni onun zihnini nasıl çalıştıracağını ve bu alanlarda onu zor durumda tutacağını bilir.
Zor Konular:  Çocuğunuza hangi konuların sorun çıkardığını önceden bilmek, öğretmeninin bu alanlara özel bir ilgi göstermesine ve anlamayı geliştirmenin yollarını aramasına olanak tanır.
Alerjiler:  Çocuğunuzun öğretmeninin herhangi bir yiyecek veya diğer alerjileri ve bunların ne kadar ciddi olduklarını bilmesi çok önemlidir.
Tıbbi Durumlar:  Çocuğunuzun astım veya diyabet gibi özel dikkat gerektirebilecek bir tıbbi durumu varsa veya davranışsal veya fiziksel durumlar için ilaç alıyorsa, çocuğunuzun öğretmenini bilgilendirin.
Okul Sonrası Aktiviteler:  Öğretmenin çocuğunuzun günlük yaşamında olup biten her şeyi anlaması için, okul izin verdiğinde çocuğunuzun ne tür şeylere dahil olduğunu açıklayın.
Din:  Aileniz, çocuğunuzun okula gitmemesini, belirli bir şekilde giyinmesini veya belirli yiyecekleri yememesini gerektiren bir dine inanıyorsa, öğretmenini bilgilendirdiğinizden emin olun.
Aile Sorunları:  varsa  , yeni bir bebek , ölüm ailesi veya boşanma, o sınıfta Çocuğunuzu etkileyebilecek böylece öğretmen evde neler olup bittiğini hakkında güncel tutmak olabilir.
Hassas Alanlar:  Çocuğunuz kilosu veya görünümü konusunda bilinçliyse, utangaçsa veya kekeliyorsa veya özellikle bir şeyden korkuyorsa öğretmeni uyarın, böylece çocuğun farkında olması ve olası sorunlardan kaçınması sağlanır.
Hobiler ve İlgi Alanları:  Çocuğunuz müziğe deliyse, lamaları seviyorsa veya profesyonel basketbol tutkusu varsa, öğretmen sınıfta bu ilgiden faydalanabilir.
Mizaç:  Çocuğunuzun öğleden sonra huysuz olma eğiliminde olup olmadığını, sanat projelerinden bıktığını veya kestirmekten nefret edip etmediğini öğretmene bildirin. İdeal olmayan davranışlarla başa çıkmak için zaten keşfettiğiniz denenmiş ve doğru yöntemlerden bahsedin.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol