Öğretmenin Kafası Rahat Olmalı

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Son günlerde uzman ve başöğretmenlik sınavları konusundaki süreci yakından takip ediyorum. Ben bir eğitimci olarak ve bir birey olarak her zaman insanın kendisini geliştirmesi gerektiğine inanıyorum. Yaklaşık 5.5 yıl önce doçent olmak için girdiğim sözlü sınavda değerli hocalarım bana doçent olduktan sonra ilk olarak hangi konuda araştırma yapacaksın? Neden? diye sormuşlardı. Ben cevap olarak "Toplumda öğretmen imajı" konusunda çalışma yapacağımı gerekçesini de "modern binaların inşası, akıllı tahtaların donatılması, renkli sıralar ve hazırlanan en güncel programların hiçbiri öğretmenin çabası, inancı, hedefe odaklanma düzeyinin üzerinde değildir şeklin de özetlemiştim. Öğretmen eğitim sisteminin ruhudur. Bu nedenle toplumda öğretmenin imajının güçlü kılınması eğitim sistemimize yapılacak en güçlü yatırım olarak vurgulamıştım ve sonrasında da bu makaleyi kaleme aldım. Bugün gelinen noktada uzman ve başöğretmenlik sınavları öğretmenlerin kafasını meşgul ederek imajına da olumsuz katkı yapacak boyutlara yelken açıyor. Eğitim öğretim döneminin başlamasına saatler kala en etkili çözümün öğretmenlerimizin maaşlarına uzman-başöğretmenlik sınavlarından elde edilecek EKONOMİK KATKININ DOĞRUDAN YAPILMASI, uzman öğretmen ve başöğretmenlik için BİLİMSEL, EĞİTİMSEL bakış açısıyla beslenmiş gelişim kriterlerinin belirlenerek sürecin netleştirilmesi için sınavın iptal edilmesi olacaktır. Ülkemizin değerli eğitimcilerinin katılımıyla 5 günlük bir çalıştayın düzenlenmesi  bu soruna hızlıca çözüm üretir.
Öğretmenlerimizin motive olmuş enerjilerine daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde öğretmenlerimizin kafasının rahat olması elzemdir. 
Doç. Dr. İlker KÖSTERELİOĞLU

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı