MAHMUT ÖZER'İN BAŞÖĞRETMENLİK VE UZMAN ÖĞRETMENLİK SÖZÜ YERİNE GETİRİLMELİ!

2023 Mayıs Genel Seçim öncesi Milli Eğitim Eski Bakanı Sayın Mahmut Özer'in Başöğretmenlik ve Uzman Öğretmenlik sözü hala yerine getirilmedi.

Öğretmenlere verilen bu sözün tutulmasını bekliyoruz.

Mayıs 2023 Genel Seçiminde biz öğretmenlere  Milli Eğitim Eski Bakanı Mahmut Özer'in verdiği seçim müjdesini unutmadık.

2024 Mart Belediye Seçimi öncesi verilen sözün ve müjdenin yerine getirilmesini bekliyoruz.

Eski Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in seçim öncesi öğretmenlere verdiği “Uzman Öğretmen olmak için 10 yıl şartının 5 yıla indirilme çalışmasını tamamladık. Kıdem yılı, 20 yıl ve üzerinde olan Uzman Öğretmen olmuş öğretmen arkadaşlarımızın Başöğretmen olması için uzmanlıkta 10 yıl bekleme süresini kaldıracağız, meslekte 20 yılını tamamlamış uzman öğretmenler, 10 yıl beklemeden başöğretmenliğe başvurabilecekler, kanuni değişikler tamamlandı, deprem dolasıyla kesintiye uğradı, inşallah yeni meclisin oluşmasıyla meclise gönderilecek” sözü yerde kalmamalı.

Sayın Mahmut Özer'in bakanlık görevi sonlanmış olsa da, yeni bakanımız Sayın Yusuf Tekin de aynı iktidarın bakanıdır ve verilen sözü yerine getirme yetkisi bulunmaktadır.

Sayın Bakanımız; MESLEKTE 20-27 YILINI TAMMALAMIŞ ÖĞRETMENLERİMİZ MAĞDUR!
20 YILINI TAMAMLAMIŞ TÜM ÖĞRETMENLER, BAŞÖĞRETMEN KABUL EDİLMELİ ve BAŞÖĞRETMENLİK TAZMİNATINDAN FAYDALANDIRILMALIDIR!

Hal hazırdaki Kariyer Basamakları Yönetmeliği’nde 10 yılını doldurmuş öğretmenlere Uzman Öğretmenlik başvuru hakkı tanınırken ( MEB’in 2005 KBS sonrası verdiği 17 yıllık aradan sonra) meslekte 20-25 yılını aşmış öğretmenler de Uzman Öğretmenlik başvurusu yapabildiler.

Kısacası kıdem yılı 20 ve daha fazla olan öğretmenlerimizin 17 yıllık mağduriyet Başöğretmenlik başvuru hakkı tanınmayarak katbekat katlandı.

Meslekte 20 yılını tamamlayan tüm öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi için; sınavsız Başöğretmenlik tanımlanması ve  Başöğretmenlik Kariyer Tazminatından faydalandırılması adaletin sağlanması için şart olmuştur.

Ayrıca düzeltilmeye muhtaç diğer bir konu da Kariyer Tazminatlarının emeklilikte yok sayılmasıdır.

Kamuda Görevdeyken  Kazanılan Ünvanların Tazminatları Emeklilikte Devam Etmektedir. Uzman ve Başöğretmenlik Tazminatının Emeklilikte de Devam Etmesi Vazgeçilemez Bir Haktır!

Kariyer Basamakları Tazminatı emekli maaşına yansımalıdır.

Kadriye Demirel
Eğitimci Yazar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak