Heceleyerek Okuyan Öğrenciler İçin Yapılması Gerekenler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlkokul 1. sınıflar için için gerçekten zor geçen bir dönemdir. Çocuklara hem okuma hem de yazma okumayı öğretirken ister istemez büyük zorluklar yaşanmaktadır.
Okuma yazmaya ilk başlanıldığında çocuklar ister istemez heceleyerek okumaya alışıyor. Heceleyerek okumak ilerleyen dönemlerde de devam ederse eğer, bu biraz sıkıntı yaratabilir. 
Çocukların heceleyerek okumasını engellemek için baştan alınması gereken bazı tedbirler sayesinde bunun önüne geçilebilir. Bu süreçte çocuklarımıza okumayı sevdirmeli bolca kitaplar okumasını sağlamalıyız. Ne kadar çok kitap okunursa, o kadar daha iyi okumaya başlanılacaktır. Okumayı eğlenceli hale getirmek, okuyacağı kitapların boyutları ve içeriği de çocuğunuzun ilgisini çekecek türden olmalıdır. 
Kitap okumayı eğlenceli hale getirmek , okumaktan zevk alacağı durum olur. Ne kadar çok kitap okursa bir çocuk, heceleyerek okumanın da önüne geçmiş olur

Ayrıca çocuğunuza kitap okumayı sevdirmek adına yapabileceklerinizden bazılarıda; onunla kitap alışverişine çıkmak, onun için özel kitaplık yapmakta olabilir

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol