Ezberci Eğitim!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Ezberci eğitim mi? Maalesef ülkemizde ezberci eğitim gerçekleştirilmektedir. Ezberci eğitim çocuklarımız için yapılmış ve bulunmuş en kötü yapılandırmalardan biridir. Çocuklarımız araştırmadan, deneylemeden, gözlemleme yapmadan bilgileri direk kafalarına işliyorlar.
Ezberci eğitimin temeli çok geçmiş zamanlardan günümüze kadar ulaşmış bir sistemdir. Ezberci eğitim gören toplumlar her zaman geri kalmış topluluklardır. Ezberci öğretimin sonucu olarak toplumun, değer yargısını, önemini bilen, fakat mesleksiz bireyler yetişir. Bunlar sorgulama, eleştirme ve yorumlama becerisi olmayan, taklitçi bireylerdir.
Düşünemeyen, sorgulayıp, eleştiremeyen bu bireylerin kendilerine özgüvenleri de yoktur; yaratıcı olmaktan çok taklitçi oldukları için, kendilerini yönetmekten bile acizdirler. 

Ezberci eğitim toplumlar için en basit ve kolay yöntemelrin başında gelmekte. Ezberci eğitim sayesinde çocuklarımızın küçücük beyinlerine ne istersek onu ekebilirsiniz. Ezberci eğitim sayesinde çocuklarımızı istedeğimiz gibi yönlendirebilir, onların kafasına yalan yanlış bilgiler sokabilirsiniz. Ezberci eğitim nedeniyle , araştırmayan, sorgulamayan, merak etmeyen, kendini geliştirmek yerine körükörüne ezberlemek. 

Bu tarz bir eğitim sistemi ile bulunduğunuz toplum kesinlikle ilerleme sağlamaz tam tersine her zaman geri kalmış bir toplum olarak kalacaktır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı