google-site-verification: google6827054ec461fa5a.html

Başarı Düzeyine Bakılmadan Öğrenci Bir Üst Sınıfa Geçer mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Devam veya başarı düzeyine bakılmaksızın, öğrenciler bir üst sınıfa geçirilir mi?

Öğrencilerin bir üst sınıfa geçmesi için, hangi şartların yerine getirilmesi gerekmektedir? Öğrencinin bir üst dereceye geçmesi için, devam ve başarı düzeyine bakılır mı?

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin bir üst sınıfa geçmesine ilişkin, resmi yazı yayımladı.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, mesleki ve teknik liseleri okullarına gönderdiği yazıda, Yazıda, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla mesleki ve teknik liselerde 47 alan ile 105 dala ait yeni Çerçeve Öğretim Programları’nın devreye girdiği belirtildi. Yeni programların devreye girmesi ile birlikte önceki programların kademeli olarak yürürlükten kaldırıldığını bildiren yazıda, kaldırılan programlarda öğrenim gören ya da sınıfta tekrara kalan öğrencilerin eğitime nasıl devam edeceğine yönelik tereddütlerin giderileceği kaydedildi.

Geçen yıl lisede sınıf tekrarını kaldıran MEB bu kez fiziki kapasitesi yetersiz okullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmamasını istedi. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Nazan

Şener, öğrencilerin öğrenim gördükleri alan ve dallar ile yeni alan ve dallar arasındaki ders farklılıkları nedeniyle ortak derslerde diğer 11’inci sınıf öğrencileriyle fark derslerinde ise öğrenci sayısına bakılmaksızın mevcut alanlarında derslere devam edeceğini belirtti. 


 

Kaynak: Mustafa BİLDİRCİN / birgun.net

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol