Alfabe Çocuklara Nasıl Öğretilir?

Alfabe okul öncesi çocuklara nasıl öğretilir
1. Okuyun, okuyun ve okuyun . Tekerlemeler, tekerlemeler, resimli kitaplar ve bölüm kitapları okuyun. Sadece oku.  

2. Çevrenizdeki dünyada dikkat edin . Çıkış işaretlerine, diş macunu tüpüne kutulara dikkat çekin.

3. Çocuğunuzun isminin harflerini öğrenmesine yardım ederek harf öğretmeye başlayın.    Okul öncesi çocuklarımıza alfabeyi öğretmek için daha düzenli bir yaklaşıma başlamadan önce, adlarının harflerini tanımayı öğreniyorlar.  

4. Alfabeyi harf harf öğretin 

her harf için kitap oku
basit tekerlemeler ve şarkılar öğren
eğlenceli el sanatları ve sanat projeleri yaratın
biraz duyusal eğlenmek
4. Onu tüm alfabeye geri getirmeye devam edin.   Çok anlamlı faaliyetler yapıyorsak, tüm alfabeye geri dönmeye devam edeceğiz.

5.  Esnek olun. Ayrıca, her hafta yapılacak bazı el sanatları ve işlem sanatı etkinliklerini seçmekten de keyif alabilirsiniz. Ve matematik faaliyetlerinin kesinlikle belirli bir harfe bağlanması gerekmez!

6.  Eğlenceli olmasını sağlayın.   Alfabe öğrenmenizi eğlenceli tutmanın bir yolu müziği eklemektir. Biz seviyorum dinleme  Heidisongs' alfabe şarkıları (araba için DVD seçeneği çok büyük!). Ayrıca bu yaştaki çocukların en iyi oyun yoluyla öğrendiklerini unutmayın. Süslü flash kartlara veya bir sürü çalışma sayfasına ihtiyaç duymazlar. Onlar beyinleri teşvik etmek ve bu şekilde onları ulaşmak için çeşitli aktiviteler gerek  onlar iyi öğrenirler.  

Çocuklarınızı herkesten daha iyi tanıyorsunuz. Bu faaliyetleri sen seç

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol